středa 22. května 2019

MAMAblog roku / Hlasování & 10 nejlepších cestovatelských blogů

Možná jste zaregistrovali, že zase začalo hlasování o MAMAblogerku roku. Trošku ze setrvačnosti v soutěži zůstávám, i když v žádné umístění (už) nedoufám. Kdybyste přesto měli chuť mi dát hlas, budu samozřejmě ráda. Spíš vám ale doporučuju si projít seznam blogů, třeba mezi nimi najdete nějaký, který vás osloví a inspiruje... Já jsem za sebe udělala to samé a vybrala 10 blogerek, které jsem (až na jednu) neznala, a ke kterým se budu ráda vracet.

Všechny se týkají cestování, protože tipů na výlet není nikdy dost. Výběr je ještě zúžen tím, že jsou pro nás spíš aktuální cesty v okolí Prahy či nějaký víkendový výlet po Čechách. Pracuju na poloviční úvazek a za školky platíme, jako za hypotéku, na cesty do zahraničí nám tedy v tuhle chvíli prostě nezbývají finance. Za skvělé školky a poměrně vybalancovaný poměr času, který můžu věnovat zaměstnání, dětem a sobě, mi teď ale nedostatek exotičtějších cest stojí za to. I když se mi po nich stýská. Kdyby existovaly cestovatelské blogy před dvaceti lety, věřím, že bych se cestováním mohla dneska živit. První cestu jsem podnikla v čerstvých osmnácti - vlakem jsme ve dvou během jednoho měsíce projeli Itálii a Řecko a následně místními autobusy pobřeží Turecka. Spali jsme na plážích, jedli snad jen chleba a melouny a pili vodu z fontán a veřejných záchodků. O rok později jsem se jako singl žena vydala na cestu po Skandinávii. Projela jsem Dánsko, Švédsko a Norsko. První let let letadlem a pak cesta totálně na vlastní pěst řízená jen osudem a doporučeními ostatních cestovatelů bylo něco, na co se nezapomíná... Mimo jiné jsem během téhle cesty "reprezentovala" Českou republiku na úžasných závodech Cutty Sark Tall Ships' Races - tu reprezentaci jsem musela dát do uvozovek, protože jsem několikadenní plavbu nádhernými norskými fjordy strávila převážně v podpalubí udyndaná léky proti mořské nemoci. Doprovodný program včetně několika večírků s tisíci profesionálních námořníků i amatérských jachtařů jsem si ale užila dosyta... Následovala dvě léta v New Yorku, která mi otevřela obzory snad víc než cokoliv jiného před tím i potom. Tři měsíce v andaluské Granadě, půl roku v Izraeli a čtyři roky v Americe a k tomu nespočet menších cest po Evropě, Blízkém Východě,  USA a Karibiku. Cestování je kus mě a já se hrozně těším, až se k němu budu moct jednou vrátit. Miluju cestování o samotě, spojené s pozvolným seznamováním s místní kulturou i lidmi. Ostatně důchod bych jednou ráda strávila jako dobrovolník někde, kde budu moct přispět rukou k dílu. No ale to už jsem se trochu zasnila...

Vrátím se teď zase nohama zpět na zem, a seznámím vás se svým výběrem 10 lokálních blogujících cestovatelek:

8. Ze života u Ďáblického háje
9. Pokud jste z Brna, doporučuju blog Brněnská máma
10. Skvělé tipy na výlety najdete i u loňské vítězky MK Life.

Doufám, že v některé z nich najdete spřízněnou duši a cestovatelské tipy. A pokud byste chtěli hlasovat, klikněte sem. K hlasování vás možná naláká i to, že už tradičně můžete každý den vyhrát nějaký pěkný dárek. 

4 komentáře:

 1. Radko, dekuju za tipy, kdyz jedeme na leto do CR, tak koumam, kam jeste vyrazime. Vas ctu moc rada, prijdete mi proste normalni a na nic si nehrajete. Rada bych pro Vas hlasovala, nejak ale nemuzu najit kde:-) Dekuju. Petra

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Uz jsem to nasla a hotovo :-)

   Smazat
  2. Díky moc, Petro, za hlas i milá slova. Ať se vám cesta do Čech povede! Radka

   Smazat
  3. A GREAT SPELL CASTER (DR. EMU) THAT HELP ME BRING BACK MY EX GIRLFRIEND.
   Am so happy to testify about a great spell caster that helped me when all hope was lost for me to unite with my ex-girlfriend that I love so much. I had a girlfriend that love me so much but something terrible happen to our relationship one afternoon when her friend that was always trying to get to me was trying to force me to make love to her just because she was been jealous of her friend that i was dating and on the scene my girlfriend just walk in and she thought we had something special doing together, i tried to explain things to her that her friend always do this whenever she is not with me and i always refuse her but i never told her because i did not want the both of them to be enemies to each other but she never believed me. She broke up with me and I tried times without numbers to make her believe me but she never believed me until one day i heard about the DR. EMU and I emailed him and he replied to me so kindly and helped me get back my lovely relationship that was already gone for two months.
   Email him at: Emutemple@gmail.com
   Website: http://emutemple.website2.me/
   Call or Whats-app him: +2347012841542

   Smazat