neděle 6. prosince 2015

Knihou k toleranci aneb Jak vychovat Hate Free dítě

Už odmalička se snažím Erwínovi ukázat, že svět je různorodý a vést ho k otevřenosti vůči jiným kulturám. Nemyslím si, že je to těžký úkol, protože zvídavost a přijímání jinakosti jsou dětem přirozené. S negativními postoji vůči ostatním se většinou setkají až díky jiným. Žádné velké učení tedy není třeba, nejdůležitější je jim jít příkladem. Proto s ním už od batolecího věku obrážím festivaly jako je Barevná devítka, Khamoro a Pride. A doma se snažím podpořit svou snahu o rozšiřování jeho obzorů dobrou knihou... Pro výzvu LOHAS blogger 2015 v kategorii Life jsem sestavila seznam dětských knížek pro otevřené hlavy. Celý soutěžní článek najdete ho tady.

Soutěž letos podpořila i iniciativa Hate Free Culture, na jejichž poslední kampani jsme se s Erwínem taky podíleli. Pokud vám to uniklo, fotku a můj článek najdete zde. Jsem moc ráda, že jsem mohla aspoň trochu přispět k jejich snaze zmírnit stoupající nevraživost, kterou ve společnosti vnímám a která mě děsí o mnoho víc než třeba ohrožení z terorismu.

5 komentářů:

 1. No paráda! Díky moc za tipy!
  Takový Princ & Princ se u nás určitě usídlí. :)
  Vánoce z celého světa koupím asi na příští rok, ta taky vypadá moc dobře.
  I ty knihy od Lea Lionni se mi zamlouvají, neznala jsem.
  Díky! T.

  OdpovědětVymazat
 2. Opět super článek. Díky za inspiraci. Já teď dostala pro děti knížku Svatý Mikuláš
  - Jakob Streit. Děti to zatím neocenili (jsou zatím malé na knížku bez obrázků), ale já ji "zhltla na posezení" :) A držím palce v soutěži!

  OdpovědětVymazat
 3. Úžasný seznam problém je že je teď chci snad všechny...Jedinou Krásu nesmírnou se mi snad povede ještě zachránit z půdy

  OdpovědětVymazat
 4. to je skvely clanok a krasny vyber. skutocne inspirativne.

  OdpovědětVymazat
 5. Děkuji za inspiraci i za slova, že nevraživosti ve společnosti se bojíte více než terorismu. Cítím to podobně. Je neuvěřitelné, jak toto napětí cítí devíti a jedenáctileté děti. Denně se to u nás řeší...

  OdpovědětVymazat