středa 15. ledna 2014

TO CHCI! / ENERGIE

Nějak se mi poslední dobou nedostává energie. Nevím, jestli je to zimní spánek nebo jarní únava, každopádně se těším, až mě tenhle stav přejde. Co vy, nemáte taky poslední dobou pocit neustálé únavy? A jak s ním bojujete? 

16 komentářů:

 1. Já jsem totálně odrovnaná. Ale je to hlavně kvůli nocím, kdy mě naše holčička nenechá spát. Bojovat se s tim nedá nijak, připadám si jako zombie a ptám se sama sebe, jak dlouho se to dá ještě vydržet? A proč do 4 měsíců spala celou noc a teď, v 10 m., se budí po hodině, někdy po dvaceti minutách??? No nic, zombie zdar.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jejda, tak to si nemám vůbec na co stěžovat... Přeju, aby to brzy přešlo a dcerka ti spala zase jako dřív.

   Vymazat
 2. To je tou šedí kolem ... Já cvičím a snažím se držet pravidla spát alespoň 7 hodin denně. A jím hodně polníčku, ono se to moc neví, ale obsahuje hodně vit. C, více než citrony třeba a minerální látky v něm obsažené taky nejsou k zahození :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky to přičítám počasí. Spím totiž dost, ale stejně jsem přes den nějaká zdrchaná. O polníčku jsem to nevěděla, ovšem ani sem ho dlouho neviděla nikde prodávat. Kde ho kupuješ?

   Vymazat
 3. Vitamíny. Byla jsem přichcíplá několik měsíců a tohle byl poslední zoufalý nápad, a ono to funguje. Šumivý supradyn, konkrétně, ale netuším, jestli na tom zvlášť záleží - prostě směska s minerály. Vstanu a nechce se mi hned zase spát! Zázrak, povídám;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No vida. Při menstruaci do sebe kopu železo, co mi zbylo z těhotenství a taky mám pocit, že to pomáhá. Takže na tom něco bude.

   Vymazat
 4. Já jsem unavená až moc často. Chci na to jít přes stravu. Zaměřit se na určité potraviny a hlavně pít dost vody. To hrozně zanedbávám.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslím, že jídlo mám docela pod kontrolou. Spíš si říkám, že mi chybí pohyb a pak odpočinek. Ne spánek, toho mám dost, ale to, abych bych mohla vypnout a několik dní nic neřešit. To ale s ročním dítětem moc nejde...

   Vymazat
 5. Ještě na mě nepřišla ta pravá "jarní" únava, ale hrozně často se mi nic nechce. Tak (v rámci možností) nic nedělám. Jo, a vitamíny a kafe...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky dobrej recept. :) Já kafe moc nepiju, ale tyhle dny už jsem si ho taky musela dát.

   Vymazat
 6. Mluvis mi z duse, klidne bych cely den prospala :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se úplně vidím na pláži, jak si čtu knihu a čučím na moře. To by bylo něco.

   Vymazat
 7. Já jsem taky utahaná, protože to mám podobně jako Život není černobílý. Naopak mě udivuje, že se ještě držím na nohou. Bojuju zvýšenou dávkou kofeinu, když vím, že v blízké době mě nečeká kojení (protože jinak by to byl začarovaný kruh, že).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí. Doufám, že si u tebe všechno brzy sedne a budeš brzy v pohodě!

   Vymazat
 8. Dlouho jsem si myslela, že za moji extrémní únavu může třetí těhotenství, ale začínám nabývat dojmu, že je to jev skoro celospolečenský :-)
  Bohužel, radu nemám. Sama bych nějakou potřebovala :-) Ale mě by ke štěstí stačilo, kdyby byl muž trochu víc doma a utahal ty naše dva divochy. Jejich tempu a oblibě hry na závodění a honěnou nějak přestávám stačit...a oni to vědí, harantíci moji milovaný :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když jsem byla těhotná užívala jsem si ohledů. Všichni byli v létě stahaný z pařáků, ale litovali jenom na mě. :) Podruhé (a potřetí) už je to holt jiný. Děti moc ohledy neberou... I tak ale moc gratuluju!!!
   PS: Páteční video je pro tebe jako dělané. :)

   Vymazat