středa 11. února 2015

TO CHCI! / IMUNITA JAKO ŘÍPA

Už je tady zase období chřipek a s ním i stesky na nalomené zdraví. Letos mě to ale nějak kosí. Začalo to žaludeční virózou, kterou jsem chytla od Erwína. Ten byl za den a půl víceméně v cajku, ale já spala a vysedávala za záchodě čtyři dny. Což o to, mám váhu skoro jak na gymplu, ale ono to tím neskončilo! Typoška od nás chytil nějakou zmutovanou verzi, takže tři dny vykazoval ranní těhotenskou nevolnost, která se jak známo vůbec neomezuje jenom na ranní hodiny. Než jsem stihla mrknout, převzala jsem od něj štafetový kolík a v úterý si šla s tou mutantkou poležet v posteli. Spala jsem asi 15 hodin a druhý den byla jakžtakž fit. V pátek jsme ale cestou v autobuse od někoho s Erwínem chytli bacila a já zase od soboty marodím. Už mě to nebaví!!! Máte nějaké tipy na posílení imunity? Podle mě jsem se tou žaludeční virózou totálně devitamínovala. Snažím se to dohnat zdravým jídlem, to mi ale ve dnech následných nemocí zase moc nejde. Spím dost, vitamíny jsem si už taky koupila a bylinkové čaje už skoro nemůžu ani cítit... Máte zkušenost s Oscillococcinem, echinaceou nebo něčím jiným? Díky!!!

12 komentářů:

 1. Radko, tak to s Tebou a Typoškou soucítím, ty žaludeční virózy jsou fakt hnus. Ale i ty nemoci celkem. Já k tomu mám taky co říct, byli jsme doma všici od listopadu až do poloviny ledna nemocný. U holek se to střídalo, chvíli byla nemocná jedna, pak druhá, chvilku obě a já vlastně tak nějak pořád. Neměla jsem příležitost to vyležet. A vypramenilo to zápalem plic na Vánoce, který jsem řešila ještě celý leden :-/ Letos fakt výživný :-/ Takže jsem taky začla řešit imunitu, hlavně po dvou antb, který jsem dva týdny brala, jsem cítila, že můj organismus už potřebuje pomocnou berličku. Takže jsem najela na zelený potraviny - chlorellu a mladý ječmen. Je to celkem hnusný, i trošku dražší, ale jsem zatím fit jak řípa, jde to i do mlíka, takže Stela taky a mám mnohem víc energie! Takže za mě doporučuju toto :-) A Sáře dávám sirup s Echinaceou, ten ječmen do ní zatím bohužel nedostanu, je to vybíravka :-)

  OdpovědětVymazat
 2. U nás předávka ať už chřipky či něčeho podobného s ošklivým kašlem taky bohužel cca měsíc funguje, šance poležet si a pořádně to vymarodit je s dětmi mizivá :(, ale co mi tedy pomáhá držet se na nohou a co mě tak nějak nabuzuje je zázvor připravený jako teplý nápoj s medem a citronem, ale dá se v naložené formě používat po lžickách jako prevence...Přeji brzké uzdravení !

  OdpovědětVymazat
 3. Mám stejný problém, od té doby co mám díte jsem casto nemocná, uplne nejak vycuclá, přitom piji bylinkové čaje, vitaminy jim taky a nic. Uvažuji o hlívě, kdysi mi asi hodně pomohla. Jsou to tablety s rakytníkem.

  OdpovědětVymazat
 4. Přeji brzké uzdravení, Radko. My jsme to doma měli v podstatě od Vánoc, kdy jsem byla nemocná já s malou, Pak něco nalezlo na manžela, kterého se drželo skoro měsíc. Teď jsme naštěstí zdraví...ťuk ťuk na dřevo....ale s tím počasím, co je venku čekám, že zas nějaká vlna dorazí.
  Pro malou mi doktorka nedoporučila nic jiného než je Vigantol (vitamin D), tak nevím, jestli jí to je k něčemu.
  Já osobně jsem na podzim najela na Lichořeřišnici. Má to být přírodní antibiotikum a mělo by právě zvyšovat imunitu. Jelikož jsem ale tak trochu flákala to pojídání, tak me přece jenom dvě nemoci dostaly. Tak zkus tohle. Je to volně prodejné v lékárně, jak ve formě tabletek tak myslím i nějaká tinktura.
  A to, co píše Alice o té chlorele...moje mamka ji jednu dobu taky brala a nemohla si to vynachválit. Ale leze to do peněz, tak se toho vzdala :-(

  OdpovědětVymazat
 5. Ahoj Radko- věnovala jsem ti dnešní článek:-)
  http://blog.kafeadort.cz/2015/02/tipy-na-podporu-imunity.html#.VNtURvU5C7Q
  Měj se krásně a uzdrav se!
  Veronika

  OdpovědětVymazat
 6. Ahoj, taky soucítím. My jsme byli nemocní celý podzim. Tak jsem se rozhodla k radikálnímu kroku - vyčistit organizmus podle knihy Jídlo na prvním místě. Jde o "paleo-stravu", ale v knize je popsaná i verze pro vegetariány. Imunita začíná ve střevech a ty ovlivňuje především to, co jíme (a psychika, že jo:). Plus k tomu doporučujou sadu výživových doplňků - od hořčíku přes probiotika, vit. D3, rybí tuk, po trávicí enzymy - vše naprosto jasně vyargumentováno. Po dlouhé době je to kniha, která mi dává smysl a musím říct, že se cítím jako vyměnená... Popisuju to zrovna na blogu týden po týdnu... Tak ať jste brzo fit.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj, taky soucítím. My jsme byli nemocní celý podzim. Tak jsem se rozhodla k radikálnímu kroku - vyčistit organizmus podle knihy Jídlo na prvním místě. Jde o "paleo-stravu", ale v knize je popsaná i verze pro vegetariány. Imunita začíná ve střevech a ty ovlivňuje především to, co jíme (a psychika, že jo:). Plus k tomu doporučujou sadu výživových doplňků - od hořčíku přes probiotika, vit. D3, rybí tuk, po trávicí enzymy - vše naprosto jasně vyargumentováno. Po dlouhé době je to kniha, která mi dává smysl a musím říct, že se cítím jako vyměnená... Popisuju to zrovna na blogu týden po týdnu... Tak ať jste brzo fit.

  OdpovědětVymazat
 8. Nám se celkem osvědčil Imuno-glukan. Celkem drahá záležitost z lékárny, ale na rozdíl od homeopatik tam najdeme nějakou účinnou látku... I tak ale kolem obchází obávaná Zelená rýma...

  OdpovědětVymazat
 9. Joo tak střevní virozy jsme také poznali az s dětmi, u nás to většinou nejvíc odnese tatínek...pokud tedy opomenu, ze loni skončila tříletá dcera v nemocnici na kapackach,takže vážně bacha....může to být i dosti zakerne ��.. A co se týká posílení imunity,tak letos zkousime výrobky od Justu echinaceu a narosan a zatím jsem spokojená.. S lehcimi rymickami pomuze i Imunoglukan a segře docela pomáhá wobenzym.U nas vsak převážně stůňou děti.. Dva roky jsem pracovala ve školce, což me docela slušně zocelilo.. �� Bacilum zdar a veř, ze bude líp! Bára

  OdpovědětVymazat
 10. S přípravky na posílení imunity nemám zkušenosti. Ale mám zkušenost s fenoménem "první školkové/jesličkové" zimy. Tuším, že pro vás je první, ne? My tohle prožili loni. Dětská doktorka mě upozornila, že bude Motýlek nejspíš hodně často nemocný a že to od něj nejspíš často chytnu a že to budu nést daleko hůř než on. My dospělí už totiž na ty dětské viry nejsme zvyklí a tak nás prostě snadno položí na lopatky. Držím palce, ať jste brzo všichni fit a pro povzbuzení mysli na to, že příští zimu už to bude lepší.

  OdpovědětVymazat
 11. Pro mě je podzim nejhorší období. Také vždy marodíme. Nejdřív začnou děti a pak to chytím i já s přítelem. Doma se tomu člověk neubrání, aby to nechytil. Vloni jsem se proto rozhodla, že musím naši imunitu nějak preventivně posilovat. Vsadila jsem na rakytník řešetlákový , který obsahuje hodně vitamínu C. Musím zaťukat, ale letos jsme ještě nemocní nebyli.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ten rakytník není vůbec špatný nápad. To jsem ještě nikdy nezkoušela. To já se na posílení imunity v podzimním období vždy snažím abych měla co nejvíc vitamínu C. To dost pomáhá. Hodně se mi ale mimo jiné osvědčilo třeba i saunování. To je na posílení imunity také skvělé.

   Vymazat