středa 10. ledna 2018

Dvacet tři měsíců s Adélkou / (Ne)zimní idylka na zahradě

V pátek už budou Adélce dva roky a já jsem sem ještě vůbec nestihla dát fotky, které jsem před pár týdny vyfotila u babí na zahradě!

Adélka miluje houpačky. Houpat by se vydržela snad i hodinu v kuse. A už několik měsíců má dokonale zmapovaný, kde se nějaká nachází. Neomylně při procházkách ukazuje správným směrem a to i na místech, kde jsme byli třeba jsem jednou.

Je čím dá sladší. A je úžasný pozorovat, jak všechno kolem sebe vstřebává a zaznamenává. S mluvením zase trochu pokročila a začíná čím dál častěji používat trojslovné věty. Zatím to není nic složitýho. Většinou někoho hledá: "Kde je táta/Ada/máma/Sofika/babí/kvak?" Občas oznámí něco ve stylu: "Sofika snědla oku(r)ku" a ještě častěji vzdoruje Erwínovi: "Lego, Ada, ne!!!" Případně velmi rezolutně gestikuluje "Sofika, nudle, NE!" To aby se vyhla vysávání nosu luxem, z čehož má panickou hrůzu.

Na fotkách se mi docela dobře podařilo zachytit několik jejích typických grimas. Většinou je spokojená a usměvavá (i když občasné návaly vzteku ji teda zatím ještě neopustily). Téměř neustále jí z očí kouká deset čertíků a už vymýšlí vlastní šprýmy k pobavení okolí. Očima umí házet jak zkušená koketa a v pravou chvíli naopak sklopí zrak a z podhledu na dotyčného obdivovatele cudně zamrká. A když se jí někdo nelíbí, zkrouhne ho pohledem zabijáka. Nemám pochyb, že se o sebe v životě bude umět postarat...

A taky miluje našeho zahradního trpaslíka. A pivo. :)

5 komentářů:

 1. Je vážně roztomilá :) A nejvíc mě fascinuje to mluvení. O měsíc mladší syn dá dohromady sotva 10 slov :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Oni jsou oba velcí mluvkové, ale každé dítě je jiné a jde svým tempem. Jsem zastáncem toho, že se nemá tlačit na pilu a nechat vývoji volný průběh. Samy vnitřně nejlíp ví, jestli se mají zrovna zaměřit na mluvení, svaly, běhání nebo něco jiného... Ale je pravda, že u těch víc mluvných dětí jim dřív vidíte do hlavy a je to legrace. Mějte se hezky!

   Vymazat
 2. Holky mluvej driv, mám taky dvouletou a mluví víc nez tříleták, kluk...na VŠ se to pak zas otočí:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. U nás je to nastejno. Erwín byl tak mluvka. Ale máme to v rodině, tipuju to na geny svojí mamky. :)

   Vymazat


 3. ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com
  I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been scammed by various fake loan lenders online. He gave me their email: upstartloan@yahoo.com or text/call (574) 301-1639, That was how i applied and was also granted a loan and my life changed for the good. CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess.

  OdpovědětVymazat