pondělí 15. ledna 2018

Nedělní randíčko / Výstava Daisy Mrázková & Film Coco

Naše včerejší randíčko s Erwínem bylo hodně kulturní a hodně zábavné. Vyrazili jsme spolu na výstavu Daisy Mrázkové – Co by se stalo, kdyby... v galerii Villa Pellé a pak šli do kina.Výstava nabízí několik pater ilustrací, kreseb a maleb téhle jedinečné výtvarnice, která se proslavila hlavně tvorbou dětských knížek. Tu, po které je výstava pojmenovaná, máme doma a Erwín zná i některé další. Bavilo ho procházet instalací a nacházet známé postavy nebo v ilustarcích hledat nějakou posloupnost. U abstraktních pláten hádal jejich význam...

...a kresby pastelkami měl chuť domalovat. Ještě že u sebe žádné neměl, to by nás ta výstava jinak vyšla pěkně draho.V podkroví se nachází kreativní místnost, ve které se promítá krátká ilustrovaná smyčka, ....

....ale hlavně si tu návštěvníci můžou vyrobit vlastní knížku. A taky vyzkoušet psací stroj, který sklízel elký úspěch. Ostatně mě jako dítě taky fascinoval.

Erwín se do tvorby knížky taky pustil. Pojmenoval ji Adam na průzkumu, ale při psaní názvu se zasekl na písmeně "z", tak se zatím jmenuje jenom Adam na prů. Uvnitř je několik povedených ilustrací kombinovaných s razítky - sluníčko, velbloudi v Egyptě a africká džungle.

Vyčerpán vlastní tvorbou si pak ještě musel v expozici chvilku odpočinout, čehož jsem využila a výstavu si v klidu doprohlídla. Tvorba Daisy Mrázková je taková hodně ženská. Jemná a snová a kdybych na to měla peníze, klidně bych si něco od ní domů pořídila. Pokud máte její knížky rádi, nebo vás z mých fotek její práce zaujala, vypravte se do Villy Pellé. Výstava Co by se stalo, kdyby … je tam k vidění už jen do 28. ledna, tak ji nepropásněte!  Více informací najdete tady. Dostupné knihy od Daisy Mrázkové zase tady.

Po výstavě jsme se přesunuli do kina na film Coco, na který jsme šli vlastně jenom proto, že žádný jiný zrovna nedávali. Při plánování kina jsem měla trochu strach, že se bude Erwín u filmu trochu bát a že bude smutný ze smrti dědy. Sice na něj chvílemi byl film kvůli kostlivcům opravdu trochu strašidelný, ale jinak nás oba dostal. Já si dokonce trochu poplakala. Pokud jste film ještě neviděli, rozhodně vám doporučuju na něj zajít. A já si ho někde stáhnu a budeme se na něj doma dívat pravidelně. Ta představa, že naši předci žijí v paralelním světě a jednou za rok nás přijdou navštívit je totiž moc pěkná... Co vy? Jak jste si užili víkend?

5 komentářů:

 1. Na Daisy Mrázkovou jsem chtěla se starší dcerou jít také v neděli odpoledne. Ale tříleťák s angínou mi změnil plány :-) tak jí tam vezmu zítra, užijeme si holčičí odpoledne.
  A moc doporučuji animák Ferdinand, viděli jsme ho o svátcích, bavily se děti a my rodiče občas řvali smíchy :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My šli na randíčko místo oslavy Adélčiných druhých narozenin - ve školce něco chytla a svou oslaveneckou noc prozvracela. Na Ferdinandovi byl o svátcích Erwín s Typoškou a oboum se film taky moc líbil. Držím palce, ať vám holčičí odpoledne nic nezkazí a ať se vám výstava líbí!

   Vymazat
 2. FINANCIAL BREAKTHROUGH

  Life indeed is GRACE, I'am Daan Sophia currently in California USA. I would like to share my experience with you guys on how I got a loan of $185,000.00 USD to clear my bank draft and start up a new business. It all started when i lost my home and belongings due to the bank draft I took to offset some bills and some personal needs. I became so desperate and began to seek for funds at all means. Luckily for me I heard a colleague of mine talking about this company, I got interested although i was scared of being scammed, I was compelled by my situation and had no choice than to seek advise from my friend regarding this very company and was given their contact number, getting intouch with them really made me skeptical due to my past experience with online lenders, little did i know this very Company "PROGRESSIVE LOAN INC. was a godsent to me and my family and the entire Internet World, this company has been of great help to me and some of my colleague and today am a proud owner of well organized business and responsibilities are well handled all thanks to Josef Lewis of (progresiveloan@yahoo.com).. So if really you are genuinely in need of a loan either to expand or start up your own business or in any form of financial difficulty, i advise you give Mr Josef Lewis of Progressive loan the opportunity of financial upliftment in your life Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565 and not fall victim of online scam in the name of getting a loan. thanks  OdpovědětVymazat
 3. Attention! Attention!! Attention!!!,

  What is your situation?
  DO YOU NEED A URGENT LOAN BUSINESS LOAN TO SOLVE YOUR PROBLEM EMAIL US NOW

  Are you in need of Urgent Loan.. All problem regarding Loans are solved between a short period of time with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years what are you waiting for apply now and solve your problem or start a business with Loan, paying of various bills.

  We offer a wide range of financial services which includes: Personal Loans, Debt consolidation loans, Business Loans, Education Loans, Mortgage Secured Loan, Unsecured loan, Mortgage Loans, Payday off Loans, Student Loans, Commercial Loans, Car Loans,Investments Loans,DevelopmentLoans, Acquisition Loans, Construction Loans, with low interest rate at 2% per annul for individuals, companies and corporate bodies. Get the best for your family and own your dream home as well with our General Loan scheme.For more details email us today via email.

  bettermentfunding@gmail.com
  call/Text us now (803) 373-2162
  Chester Brian

  OdpovědětVymazat
 4. MOORE LOANS SAVE ME WHEN THERE WAS NO HOPE {mooreloancompany@yahoo.com}

  Hello everyone in this forum, I am Luis Root from USA, I cannot believe that God really exist not until i was Redeemed and saved from Financial bondage.. l was into financial crisis and needed to pay some bills. l tried seeking help from banks but all to no avail,l also tried seeking help from the internet only to meet scammers who pretended to be private lender and made away with my $15000 and did not get my loan, not until GOD introduce me to Moore Robbinson through a friend who was rescued from financial problem and a loan of $100,000.00 was granted to him by Moore Robbinson, so l took his advise and contacted Moore Loan Company and in the space of one week my loan of $200000 was granted to me.so my advise to everyone seeking for loan at low interest rate of 2% .l am doing this because l am so happy am out of financial bondage and am once again full of joy and life is easy all thanks to GOD and Moore Robbinson. You can contact Moore Loan Company via {mooreloancompany@yahoo.com} OR Text (414) 454-9493

  OdpovědětVymazat