úterý 2. ledna 2018

Co mě čeká v roce 2018? / Změny, výzvy a sny


Tenhle Kafkův citát z krásného kalendáře od Chai and Home, který mi doma visí, by se mohl klidně stát mým heslem pro následujcí rok. Ten totiž bude v mnohém přelomový. Chcete vědět, co mě čeká?

1. V březnu mi bude 40 a já už teď dost rekapituluju a přemýšlím nad tím, jak si zachovat svěžího ducha i tělo. Sice se pořád cítím mladá, ale jak jsme konstatovali s jedním stejně starým kamarádem, mlaďoši se za náma už (moc) neotáčí. Doufám, že se mi do budoucna podaří udržet optimismus a schopnost vidět kolem sebe krásu a zároveň věnovat pozornost i svojí teď trochu zanedbávané tělesné schránce.

2. Letos se taky chystám na návrat do práce. Moje ideální představa je částečný úvazek. A ráda bych taky zkusila něco nového. Tak mi držte palce, aby se mi podařilo zužitkovat dosavadní zkušenosti v PR a marketingu a současné blogové kontakty i ty předchozí z kultury a neziskovek a najít práci snů! (A kdybyste o něčem věděli, tak se mi prosím ozvěte!)

3. A aby toho nebylo málo, čeká nás letos ještě jedna obrovská výzva - budeme stavět dům. Sama se s tím ještě musím trochu vnitřně srovnat, protože jsem totálně holka z bytu, ale tenhle krok dává v mnohém smysl a já už se začínám hrozně těšit na naše první setkání s architekty. A vás nejsíš díky tomu čeká série článků mapujících tenhle proces.

A teď několik (ne)skromných přání. Moc moc bych chtěla, abychom byli všichni zdraví a veselí a na konci roku se měli aspoň tak rádi jako teď. Doufám, že se mi podaří trávit víc času s přáteli, na cestách, přečíst aspoň 15 knížek a pokračovat ve snaze ozelenit naši domácnost (doslovně i figurativně). Přeju si, abych měla víc pod kontrolou svoje emoce (obzvláště mámy jistě vědí, co tím myslím). A taky finance. A aby se nám v harmonii a radosti podařilo vytvořit plány našeho budoucího domova. Není toho málo, ale já věřím, že 2018 bude krásný. Protože ačkoliv život není vždycky snadný, nacházet v něm neustále krásu je výzva, která za to rozhodně stojí!
---
Co si do nového roku přejete vy? 

19 komentářů:

 1. Já jen to zdraví a aby nám před okny nepostavili další panelák - měl tu být park a změnili územní plán - podezřele.Návrat do práce mě čeká taky, bud to klapne nebo ne, nezblázním se.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přeju, ať se ti to splní! Zdraví je základ, to je jasný.

   Vymazat
  2. FINANCIAL BREAKTHROUGH

   Life indeed is GRACE, I'am Daan Sophia currently in California USA. I would like to share my experience with you guys on how I got a loan of $185,000.00 USD to clear my bank draft and start up a new business. It all started when i lost my home and belongings due to the bank draft I took to offset some bills and some personal needs. I became so desperate and began to seek for funds at all means. Luckily for me I heard a colleague of mine talking about this company, I got interested although i was scared of being scammed, I was compelled by my situation and had no choice than to seek advise from my friend regarding this very company and was given their contact number, getting intouch with them really made me skeptical due to my past experience with online lenders, little did i know this very Company "PROGRESSIVE LOAN INC. was a godsent to me and my family and the entire Internet World, this company has been of great help to me and some of my colleague and today am a proud owner of well organized business and responsibilities are well handled all thanks to Josef Lewis of (progresiveloan@yahoo.com).. So if really you are genuinely in need of a loan either to expand or start up your own business or in any form of financial difficulty, i advise you give Mr Josef Lewis of Progressive loan the opportunity of financial upliftment in your life Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565 and not fall victim of online scam in the name of getting a loan. thanks


   Vymazat
 2. To jsou takové milé cíle :-) sleduji už váš blog nějakou dobu (mám obdobně staré děti) a s pousmáním vždy vidím, že řešíte ty samé životní záležitosti, co já...přeji ať se vše v novém roce vyplní! a kdyby to náhodou nešlo hladce, tak ať to hlavně jde :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Vždycky mě potěší, že je tady někdo, kdo mě sleduje už nějakou dobu. Oni jsou ty podobné posuny s vyrůstajícími dětmi přirozené, ale i tak jsem ráda, že v tom nejsem sama. Hezký nový rok a ať to jde i u vás! :)

   Vymazat
 3. 40, to je pořád ještě dobré, ale 50 (mně tedy letos 52), to je mazec.Pokud máte teď emoce jakž takž pod kontrolou, tak po 50 nemáte pod kontrolou ani emoce a co je horší, ani své tělo, to si začne dělat, co chce, bez ohledu na to, co chcete vy.Nikdy bych tomu nevěřila, ale pro mě je 50 dost hnusný věk. A to mi
  60ti letá kamarádka nedávno řekla....a počkej, až ti bude 60!!!
  Takže já si přeji hlavně zdraví a hlavně se z toho nepo....
  A vám přeji, ať se vám vaše plány a přání vyplní.
  Krásný rok 2018.
  I.N.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Božínku, tak to jsem nechtěla slyšet! Už teď mám pocit, že to moje tělo na můj vkus nějak rychle chřadne a neposlouchá. Normálně mi začaly vrzat kolena! S emocemi mávaj hlavně děti a ještě chvilku budou. Myslela jsem, že mě emocionální klid čeká aspoň v důchodu, tak mi neber tu naději... :) Ale zatím jsem optimista! Taky přeju krásný rok - bez splašených nemocí a se spoustou radosti! Radka

   Vymazat
  2. přečtěte si pár knížek od Hnízdila, nemusí se to číst celé, jen pár stránek....

   Vymazat
 4. Krasne sepsano! Ja uz treti den sepisuji, formuluji, ale to hlavni pro me letos bude hledat rovnovahu a proste byt, uzivat si obycejnosti :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky, Hanko. Rovnováha je dlouhodobě taky můj cíl. A užívat si maličkostí je moc důležité. Dřív mi šlo obojí, děti s tím trochu zamávaly, ale zase vnesly do života spoustu jiných pozitivních věcí. Přeju ti krásný rok!

   Vymazat
 5. Krásné cíle :) Taky se na to vrhnu :D

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 6. Těším se na články o stavbě domu, snad něco na blogu bude:) Letos jsme se také přestěhovali do domu, oba z domu pocházíme, ale přece jen bez dětí je ten byt o dost pohodlnější, do práce to bylo kousek, dalo se jít večer popír, takže jsme měli po přestěhování celkem deprese..když to vidíme, do stavby bychom nešli, u nás bylo potřeba rozhodnout se hned, stavba je časově šíleně náročná, na druhou stranu i když jsme koupili cca 10 let starý dům, je tam práce jak na kostele a k tomu to není ideální, plno věcí bychom udělali jinak, ale na to nejsou peníze zase, takže v tom je výhoda novostavby, že všechno bude podle vašich představ.)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Články určitě budou, myslím, že tím budeme teď dost žít. Já bych asi do domu dobrovolně moc nešla a bojím se přesně toho, co popisuješ. Jsem městský tip a nikdy jsem se v baráčku se zahrádkou neviděla. Jenže brácha už dům má a ten náš rodinný by měl podle mě zůstat v rodině. Bydlíme tam už strašně dlouho a bylo by mi líto ho pustit. Navíc je tam teď mamka sama. Přestavba moc nepřichází v úvahu, domu je 90 let. Už se začínám těšit na plánování a doufám, že během toho se začnu těšit i na to bydlení. :) a hezký rok!

   Vymazat
 7. Krásná přání! My bychom stavět měli taky, jen ten projekt nějak nejsem schopná dokončit :)) Těším se na články a pohled z té druhé strany. Ať se plánování daří! :))

  OdpovědětVymazat
 8. Radko, krásné plány !
  Mě bude letos 39, dům jsme již postavili s RD Rýmařov, bydlíme skoro 6 let a jsme moc spokojeni. Neznám jinou firmu, která by tak skvěle dodržela termíny a vše bylo perfektně postaveno.
  Zeleně máme dost.
  Práci mám prima, pracuji již 2,5 roku, do práce jsem se vracela v synových 17 měsících a doma zůstal tatínek, to bylo to nejlepší rozhodnutí. Já si práci rovnou nastavila tak, že chodím v 16hod domů, tatínek se postaral a hodně času jsme trávili společně. Už jsme oba v práci a kluci ve škole a školce, na jednu stranu zvládáme vše dobře (2x ročně jezdím na služební cestu a to přijede pomoci babička), ale někdy mám pocit, že nezvládám, častá nemocnost toho mladšího, starší ve družině do 16:15 a všichni kamarádi odchází max 15:30.... :-(
  Nicméně moje přání pro tento rok je shodit pár kg, už to opravdu potřebuji, protože nad 100 už je to moc. A být všichni zdraví.

  Držím palce ať Vám vše vychází jak má.
  Iveta

  PS: kluci dostali k el.kartáčkům pasty od urtekram a dobrý, ale ta naše dospělácká s aloe vera je pěkně hnusná ! Koupila jsem si od nich i limetkový roll on a jako docela dobrý, ale za 2 měsíce denního používání je fuč. :-(

  OdpovědětVymazat
 9. Držím palce (nebo spíš pěsti) se všemi třemi body! ;)

  OdpovědětVymazat
 10. I`m Charlie Bean and I live in Toronto Canada. I needed a loan to buy a house and I searched for a mortgage loan from all banks and I was denied and I loss hope of having my own house until I came across a post just as you reading my post now. I saw a post about a Financial Service Company who gives loan at 2% interest so I applied in STEAKLEY FINANCIAL SERVICES using their email steakleyfinancialservices@yahoo.com. And my loan was granted it was like a dream but was true and now am a owner of a house in Toronto and am paying the mortgage loan with no stress and I also requested if I can be granted a business loan and I was also granted. Now am living a happy life, I will advice you if you have an financial problems and you need money to settle it so you can pay with no stress just contact Steakley Financial Service at their email Steakleyfinancialservices@yahoo.com or number +1(512) 714-8010.

  OdpovědětVymazat


 11. ALL THANKS TO UPSTART LOAN AM NOW FINANCIALLY STABLE . upstartloan@yahoo.com
  I am Michelle Huxford from Casper, Wyoming. I was in a very chronic financial issue and terminal health situation some few weeks back. After all my search for assistance from friends and neighbors proved abortive, I feel there was no one who truly cares. I became so emaciated due to lack of good food and my 2 kids age 5 and 8 were not also good looking due to lack of proper care as a result of finance. One faithful morning I saw an old time friend of my late husband and I told him all I have been going through and he said the only way he could help was to direct me to a good loan agency that also helped him, He explained to me on how he was financially down and how he got boosted by this loan agency UPSTART LOAN INC ( upstartloan@yahoo.com ) who grant him 245,000 USD loan at an affordable rate. He further assured me that they were the only legit loan firm he found in the quest of seeking for loan after been scammed by various fake loan lenders online. He gave me their email: upstartloan@yahoo.com or text/call (574) 301-1639, That was how i applied and was also granted a loan and my life changed for the good. CONTACT THE ONLY GENUINE LENDERS( UPSTART LOAN INC) VIA email: upstartloan@yahoo.com or call +1 (574) 301-1639 to resolve your financial mess.

  OdpovědětVymazat