pátek 2. února 2018

Pár pátečních tipů #11 / Láska, pomoc, masopust & víkend s dětmi

Páteční tipy jsou zpět! A když se blíží Valentýn, nabízí se nějaká ta láska. Tentokrát to tedy bude trochu dojemné a pak zase ne. Tak se mrkněte, co mě v poslední době zaujalo, a inspirujte se kulturními tipy pro velké s malými.

Začnu pořádnym dojákem. Krátce po narození Adélky jsem četla knížku When Breath Becomes Air od neurochirurga  Paula Kalanithiho, který věděl, že mu zbývá několik posledních měsíců života. Měl ženu a malou dcerku a nejdojemnější část jeho memoáru byl pro mě závěr knížky, který dopisovala Lucy už po jeho smrti. Když se o něco později Nina Riggs, autorka podobné knihy s názvem The Bright Hour, dozvěděla, že umírá na rakovinu, svému muži před smrtí řekla, ať Lucy kontaktuje, že mu určitě bude umět pomoct v truchlení. No a asi už tušíte jak to dopadlo. Předčítali spolu veřejně úspěšné knížky svých partnerů, sdíleli nejhlubší pocity a obavy a nakonec se do sebe zamilovali. Pokud si chcete trochu zaslzet, přečtěte si článek, který vyšel o jejich vztahu ve Washington Post nebo na The Cup of Jo (autorka blogu je sestra Lucy).

Pokud po přečtení potřebujete trochu povzbuzení, třeba vám úsměv na tváři vyloudí fotka z nové kampaně přední židovské seznamky J-Date. Jako tváře si vybrali tři sympatické dámy. (Pro vysvětlení, kvetch je v jidiš klábosení.)
A teď k úvodní fotce. Zaznamenali jste na Instagramu Ester & Josefína smršť #terapiesdilenim, za kterým stojí Ester Geislerová a Josefína Bakošová? Holky postují poslední rozchodové věty, které jim poslaly fanynky. Z některých vznikly i parádní trička.

Někdy bohužel rozchody nekončí jen humornou větou, ale situací, kdy za sebou nechá odcházející pěknou spoušť. Jedna kamarádka mě nedávno upozornila na projet Fandi mámám, který nabízí materiální pomoc maminkám samoživitelkám, a to na základě jejich konkrétních potřeb a přání – od plenek, přes aktovku do školy, dětské kolo až třeba po pračku. Pokud máte chuť udělat dobrou věc, přispějte jim!

Zazvonil zvonec a lásky je konec. Teď se mrknem na víkendovou zábavu, na kterou se můžete vypravit s dětma. V sobotu se třeba koná hned několik masopustních veselic. My to máme nejblíž na Letenský masopust, ten karlínský ale taky není daleko. Vy to ale možná máte blíž do Kbel nebo do Malešic (tam navíc průvod končí v mikropivovaru, takže ideální akce pro i pro tatínky.) Pokud to tenhle týden nestihnete, příští můžete vyrazit i příští víkend, kdy se koná asi nejnámější masopust na Žižkově.

Za trochu sofistikovanější kulturou se můžete v sobotu vypravit třeba do Rudolfina na koncert pro děti Hudba a cizina, který představí dětem skladby, které se inspirovaly cizími zeměmi (pořád je k dispozici pár lístků). V edukačním centru v Colloredo-Mansfeldském paláci se bude stejný den konat výtvarný workshop Automatická kresba k výstavě Sráč Sam: Rozdíl v otázce (hm, název výstavy dětem raději zatajte:)), nebo je vemte na výstavu Josefa Lady do Tančícího domu. V neděli se zase můžete vypravit na Pohádková odpoledne do dobročinné kavárny Cesta domů, kde vás čeká divadlo a výtvarná dílna v režii souboru Loutky bez hranic.
---
Naše plány jsou zatím nejisté, protože Typoška se potýká s chřipkou. Co vy? Jak se chystáte strávit víkend?

2 komentáře:

 1. Attention! Attention!! Attention!!!,

  What is your situation?
  DO YOU NEED A URGENT LOAN BUSINESS LOAN TO SOLVE YOUR PROBLEM EMAIL US NOW

  Are you in need of Urgent Loan.. All problem regarding Loans are solved between a short period of time with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years what are you waiting for apply now and solve your problem or start a business with Loan, paying of various bills.

  We offer a wide range of financial services which includes: Personal Loans, Debt consolidation loans, Business Loans, Education Loans, Mortgage Secured Loan, Unsecured loan, Mortgage Loans, Payday off Loans, Student Loans, Commercial Loans, Car Loans,Investments Loans,DevelopmentLoans, Acquisition Loans, Construction Loans, with low interest rate at 2% per annul for individuals, companies and corporate bodies. Get the best for your family and own your dream home as well with our General Loan scheme.For more details email us today via email.

  bettermentfunding@gmail.com
  call/Text us now (803) 373-2162
  Chester Brian

  OdpovědětVymazat
 2. MOORE LOANS SAVE ME WHEN THERE WAS NO HOPE {mooreloancompany@yahoo.com}

  Hello everyone in this forum, I am Luis Root from USA, I cannot believe that God really exist not until i was Redeemed and saved from Financial bondage.. l was into financial crisis and needed to pay some bills. l tried seeking help from banks but all to no avail,l also tried seeking help from the internet only to meet scammers who pretended to be private lender and made away with my $15000 and did not get my loan, not until GOD introduce me to Moore Robbinson through a friend who was rescued from financial problem and a loan of $100,000.00 was granted to him by Moore Robbinson, so l took his advise and contacted Moore Loan Company and in the space of one week my loan of $200000 was granted to me.so my advise to everyone seeking for loan at low interest rate of 2% .l am doing this because l am so happy am out of financial bondage and am once again full of joy and life is easy all thanks to GOD and Moore Robbinson. You can contact Moore Loan Company via {mooreloancompany@yahoo.com} OR Text (414) 454-9493

  OdpovědětVymazat