pondělí 25. května 2020

Slunečný víkend / Štvanice & návštěva u babí


Život se pomalu vrací do normálu. Důkazem je parádní víkend, který jsme strávili u babí. (Ten minulý už jsme byli na návštěvě v Žatci.) Tady je pár fotek na památku...


Páteční dopoledne jsem s trpaslíka jako předehru stihla vyrazit s Jitkou a její bandičkou na Štvanici. Plavba Holkou je pro děti vždycky zážitek a Štvanice je takový malý ostrůvek divočiny kousek od centra. 


Však se ná ta partička hnedka pěkně rozutekla...

Mláďata jsme po chvilce bez dozoru nachytali nad mohylou z ohniště, kterou společně vyrobili.


Děti se vydováděly a my si mezitím stihly pěkně popovídat.


A třikrát hurá otevřeným okýnkům a zahrádkám! K obědu byl pizzový piknik kousek od domova.


Po kratším odpočinku, jsem s dětmi vyrazila za babí. Večer jsme dali rychlou procházku, cvičeníčko na hřišti...


...a po dlooouuuhé době i první večeři v restauraci. "Zajeli jsme si na oběd do Indie", jak říká Adélka. Butter chicken, naan a rýže v podniku kousek od mého rodného domu, je sázka na jistotu.


"Mami, koukej, to je skoro jako Afrika. A mami už jsi někdy přemýšlela, jak funguje čas? Já jsem o tom trochu přemýšlel..."  Jejda nánky, kluku, co ti mám na to tak rychle říct? Jasně, že jsem o tom přemýšlela. Jo, a pak ještě Einstein. No, snad mi strejda google pomůže...


Kromě dětí jsem se po opravdu dlouhé době moc ráda viděla s mamkou. A zaobdivovala i její zahrádku. Zrovna kvetly moje oblíbené pivoňky, které sázela moje praprababička (Anna Jandlová, která se k nám do rodiny přivdala kolem roku 1870. Třeba si to už konečně zapamatuju, když si to sem poznamenám...).


Sobota byla dost líná. Večer dorazil Typoška, ale žádné velké aktivity jsme nepodnikli. V tom je zahrada skvělá, děti se vypustí ven a nějak se o sebe postarají. V neděli jsem chytla druhej dech, kterej teda děti neztratily ani na chvilinku. (Milý Vesmíre, nešlo by nějak zařídit, aby byly aspoň jeden den v týdnu taky trochu unavený? Díky!)


Adélka čišela energií hned od brzkého rána. Zahradničit a sklízet první plody vyrazila ještě v pyžamu. A já skrz okno s hrnkem silného kafe vzpomínala, jak jsem tyhle ranní výpravy na zahradu jako dítě taky milovala! Jen tak si "nečesaná nemytá", jak říkával můj taťka, vyběhnout ven, hledat šneky, pavučiny pokryté kapkami rosy, natrhat si třešně nebo rajčata... 


Před polednem se Typoška ujal super grilu dědy Emánka, který na nás určitě z nebe koukal a měl radost, jak mu to s ním pěkně jde... 


První letošní grilovačka je tedy úspěšně za námi. Oběd jsme servírovali hezky pod třešní a na cibuláku. Když už, tak už. Nějak nám tam všem ale děda chyběl...


Po o jel Erwín do parku vyzvědět, co točí v místním podniku za zmrzku. (Další víkendové poprvé byly jeho samostatné cyklistické minivýpravy. Vždycky se vrátil celý rozzářený a já na něj byla samozřejmě náležitě pyšná.) 


Když zvěd přinesl novinu o vanilkovo-čokoládové, hodili jsme se do gala a vyrazili na ni.


A byla vynikající. Oj, víc takových víkendů bych prosila! 

3 komentáře:

 1. ✅BINARY SCAM RECOVERY

  ❌ Binary Option, Forex and their likes are a means of making money but it’s more like gambling. There are no sure means to guarantee that a person could make profit with them and that’s why it can also be reasoned to be scam. Let’s not forget that some individuals even give you 💯 % guarantee of making profits and end up running away with your money. The internet today is full of Binary Option Recovery Scam, you see so much testimonies been shared about how a firm or Company helped them recover what they lost to Binary Options. But believe it, it’s just a way to lure more people and end up scamming them.

  ❌ You might have also come across some individuals that say they will give you guarantee on successful trades but they only end up as SCAMMERS as well. You here them say stuffs like 200% guaranteed in just 2 weeks and when you go into trade with them, they start telling you to pay profits percentage before you can get your income. These are all liars please avoid them. But if you have been a victim of this guys, then you should contact PYTHONAX now‼️

  ✳️The big Question is “Can someone Recover their money lost to Binary Option and Scam⁉️
  I will say yes, and will tell you how.

  The only way to Recovery your money back is by hiring HACKERS to help you break into the Firms Database Security System using the information you provide them with, Extract your file and get back your money. It seems like a really impossible thing to do, I will tell you, it should be impossible, but with the use of specially designed softwares known to HACKERS and Authorities (such as The FBI, CIA e.t.c) it is possible and the only way to recover your money.

  ✅ PYTHONAX are a group of hackers who use their hacking skill to hunt down SCAMMERS and help individuals recovery their money from Internet SCAMMERS.
  We just need the contact details of the SCAMMERS and Paymnet Info and within 4-8 hours your money will be return to you.

  ✳️ You can contact us via the emails below-:
  PYTHONAXSERVICES@GMAIL.COM


  We also provide Legit Hacking Services such as-:
  🔸Phone Hacking/Cloning
  🔸Email Hacking & Password Recovery
  🔸Social Media Hacking & Passowrd Recovery
  🔸Deleted Files Recovery 🔸Mobil Tracking
  🔸Virus detection & Elimination.

  Email-: PYTHONAXHACKS@GMAIL.COM
  Pythonax.
  2020 © All Right Reserved.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. A GREAT SPELL CASTER (DR. EMU) THAT HELP ME BRING BACK MY EX GIRLFRIEND.
   Am so happy to testify about a great spell caster that helped me when all hope was lost for me to unite with my ex-girlfriend that I love so much. I had a girlfriend that love me so much but something terrible happen to our relationship one afternoon when her friend that was always trying to get to me was trying to force me to make love to her just because she was been jealous of her friend that i was dating and on the scene my girlfriend just walk in and she thought we had something special doing together, i tried to explain things to her that her friend always do this whenever she is not with me and i always refuse her but i never told her because i did not want the both of them to be enemies to each other but she never believed me. She broke up with me and I tried times without numbers to make her believe me but she never believed me until one day i heard about the DR. EMU and I emailed him and he replied to me so kindly and helped me get back my lovely relationship that was already gone for two months.
   Email him at: Emutemple@gmail.com
   Website: http://emutemple.website2.me/
   Call or Whats-app him: +2347012841542

   Smazat
 2. My jsme náš slunečný víkend prožili tak, že nám manžel nadělil kurz potápění a vyjeli jsme s celou rodinou k vodě, kde nás učili všem pravidlům a tajům tohoto velice zajímavého hobby. Určitě doporučuji i tobě, až ti trošku vyrostou :-)

  OdpovědětSmazat