čtvrtek 7. září 2017

Erwín a Adélka / První společné dny ve školce

Konec prázdnin je tu a zase začala školka. Sice v ní Erwín přes prázdniny nějaký čas strávil, ale poslední tři týdny jsme byli jenom spolu a on by si tohle období klidně ještě trochu prodloužil. Narozdíl ode mě. Nevím, jak vy, ale já jsem docela ráda, že si zase trochu oddechnu. A navíc to bude oddech absolutní, protože do stejné školky začala na několik dní v týdnu chodit i Adélka.Jako druhorozená to má jednoduší v tom, že se s bráškou ve školce často vídá a nebude se tam cítit tak opuštěně. Navíc jsem si naprosto jistá kvalitou místních paní učitelek, takže jim ji tam odevzdávám s naprosto čistým svědomím. První dny proběhly hladce. Adélka se ani neotočila, aby se se mnou rozloučila a rovnou si to zamířila ke krabici s hračkama. Až jí dojde, že tam bude chodit pravidelně, určitě se bude chvíli vzpouzet, ale věřím, že tam nakonec bude stejně spokojená jako Erwín.

Součástí školky je malé hřiště, kde jsem je včera "po o" na chvíli vypustila a nafotila pár fotek na památku jejich společných školkových začátků. Na stejném hřišti se budou někdy i dvakrát denně potkávat. Už teď měl každý z nich jasnou preferenci vozítka. Erwín zvolil šlapací traktor a ona motorku s růžovými kolečky.


Trakor ji samozřejmě taky lákal...

...ale Erwín si strážil jako oko v hlavě. A ještě mi během drandění stihl odvyprávět novou básničku o podzimu. Na téhle fotce zrovna rozhání mraky... Ty se snad ale nad školku nestáhnou a ti dva tam spolu budou jenom kvést. A já taky!

7 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Díky, i když je to jenom jméno blogové...

   Vymazat
 2. Není Adélka ještě moc malá,víte,rychle to uběhne a bude vám to líto
  Dit

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dito, nebude. Věřím, že ji dětská smečka prospěje a já mám na sobě vyzkoušeno, že mi být doma s dětmi moc dlouho fyzicky ani psychicky nesvědčí, což se pak pochopitelně odráží na tom, jak se jim věnuju. I přes ty tři půldny ve školce s ní budu trávit většinu volného času, takže za mě je tohle ideální situace.

   Vymazat
 3. Já s nimi byla teď nonstop pět týdnů a už fakt nemůžu. Ve středu jdou, taky oba (V chodí od dvou let nejdřív na dva půldny, pak na dva celé dny, teď půjde na tři). Gratuluju ke školkovému milníku.

  OdpovědětVymazat