středa 21. listopadu 2018

Chanuka 2018 / Můj wishlist

Milý Typoško, Chanuka se blíží, tak jsem ti zase sepsala svoje nápady na dárky. Stejně jako loni si budeme dávat dárky podle kategorií a stejně jako loni nečekám, že dostanu z toho seznamu všechno.


1. hračka
Vím, že tohle je vždycky takový ten hlavní dárek a letos mám nějak pocit, že vlastně nic moc nepotřebuju. Líbil by se mi nějaký fotokurz. Sice už se svojí zrcadlovkou leccos svedu, ale ráda bych se naučila něco o základech a dostala motivaci zkoušet nové věci. Líbil by se mi kurz u MegapixeluFotoškoda nebo přímo u Nikonu. Na kurzy se dají koupit i poukázky.

2. knížka
S knížkama to budeš mít letos jednoduché. V Budget Books / anglická obdoba Levných knih v Lazarské jsem našla tyhle dvě židokuchařky: The Holiday Kosher Baker: Traditional & Contemporary Holiday DessertsModern Israeli Cooking. Já vím, já vím, kuchařek mám už spoustu, ale tyhle jsou fakt moc pěkné! A slovy Adélky je "nutně počebuju".

3. hra/aktivita
Ráda bych s tebou zase po dlouhý době zašla do kina nebo do divadla, takže budu ráda za nějaký lístek. Společná masáž by taky nebyla marná, stejně jako pozvání na výstavu. Pokud mi chceš dát nějaký věcný dar, hodila by se mi nová podložka na jógu. Zaujala mě ekologická podložka Manduka Eko Lite v barvě Sage.

4. oblečení
Aktuálně potřebuju hlavně ponožky a punčocháče, ale pro ty tě posílat nebudu. Místo toho bych prosila moji oblíbenou parfémovou vodu Vivacité(s) od Les Fleurs de Bach a taky bych si moc přála popruh na foťák od Jany Grešákové!

5. byt
Už nějakou dobu pokukuju po tácech Rotary Tray od Vitry. Ale nemůžu se rozhodnout, jakou chci barvu, takže si můžeme zatím konečně pořídit aspoň ty nové hrnky na čaj...

Výsledek obrázku pro Cosm´etika - BB6. kosmetika
Nevím, jestli není odvážné tě poprosit o koupi BB krému, když nejspíš ani netušíš, co to je, ale risknu to. Tenhle voňavý makeup se stříbrem a jojobovým olejem od české značky Cosm´etika mi doporučila Lucie z blogu Život podle Lucie, která je jednou z mých ověřených kosmetických zdrojů. (S dovolením jsem si půjčila i její fotku.) Prý je nej!

7. jídlo
Tady se nechám kliďánko překvapit, ale pokud potřebuješ poradit, cestou do školky každý den koukám do výlohy Nuspring na hrnek Teatox. Víc produktů od téhle značky - včetně čaje Fresh Focus (zelený čaje obohacený o výtažky ginka, ženšenu, quarany a mátu) - je ještě tady. (Tohle vlastně může být i dárek v kategorii domácnost, i když si teda obojí plánuju vzít do práce.)

8. charita
Nechám na tobě, koho mým jménem letos podpoříš. Mezi moje oblíbence patří Člověk v tísniLékaři bez hranicNadační fond AVASTAmnesty International a ADRA.

12 komentářů:

 1. Odpovědi
  1. Taky si myslím, že je to super nápad na dárek. Na foto-kurz už se chystám docela dlouho, tak bych si to konečně mohla splnit...

   Vymazat
 2. Krásné tipy, taky by se mi leccos líbilo! :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Tak se doma nenápadně o nečem z toho zmiň... :)

   Vymazat
 3. Skvělé tipy! Modern Israeli Cooking taky "počebuju"😉. Po tom BB už nějakou dobu koukám, pokud ho dostaneš, ocením tvůj názor na něj.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky! Kuchařka vypadá moc hezky a o BB ti pak ráda poreferuju. Prý je skvělý, tak uvidím, jak si s ním bude rozumět moje pleť.

   Vymazat
 4. Ráďo pro chlapy asi fajn. Já jsem ráda že u nás už páté vánoce bez dárků. Jen dětem a prarodičům. Mně se o tolik líp dýchá když nemusím vymýšlet. ☺ Iveta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Iveto, to chápu. Poslední dny se budím už kolem čtvrté a v hlavě mi běží dárková přesmyčka. Mám všechno? Nezapomněla jsem na něco? Erwín má navíc narozeniny, tak se mi hlavou honí i to. Oslava bude už o víkendu, tak si pak trochu oddechnu... Hezké svátky, Radka

   Vymazat
  2. Tobě taky hezké klidnéry svátky!
   Těším se na report z 6.narozenin.
   ☺ Iveta

   Vymazat
 5. Přesně kvůli takovým seznamům jsme dárky zrušili. Připadalo nám to čím dál divnější, navíc jsme velká rodina a dohadovat se, jestli ten už koupil tamto ... to je vysilující. Už nevím kolik let jsme "bez" a je to paráda! Strašně si to všichni užijeme, je sranda a dopředu žádnej stres. Pár dárků dostanou jen děti od svých rodičů. Povoleno je s sebou k nám přinýst jen to, co je k jídlu nebo pití. Krása veliká.

  OdpovědětVymazat