sobota 8. prosince 2018

Minireport / Předvánoční inspirace pro děti i mámy

Dneska jsem strávila celý den na Festivalu mini a bylo to boží! Mrkněte na pár fotek věcí, kterí mě zaujaly. Bylo toho ale mnohem mnohem víc. Hned na úvodní fotce jsou rozkošné šatičky od Šimido, které by ale u nás bohužel neprošly, protože nejsou "lůžový". Jedny rostoucí růžovky ale od Šimido máme už z léta a je to veliká láska.
Další stánek, který stojí za to navštívit, je můj oblíbený Shark in the Park. Tentokrát jsem si ale dala na oblečení zákaz, protože toho mají děti dost. Aspoň jsem tedy okoukkla novinky a vyhlídla něco na jaro, kdy embargo na dovoz nového oblečení zruším.

Novinkou je značka byKK. Hezký rozhovor s autorkou Kateřinou Kaláb, která za tímhle cool oblečením z teplákoviny stojí, si můžete přečíst u Jitky z blogu Jemná motorka. Tady jsem se raději vůbec nezastavovala ani nedružila, protože by tu rozhodně hrozil nákup. Tak třeba příště...

Na další oblečení jsem se pak už ani moc nedívala (všechny značky najdete tady), zaujaly mě ale vtipné kousky u Betty Brands. Třeba tyhle okřídlené ponožky by byly super dárek pro malé i velké.

Hodně jsem se naopak družila u La školy, kde mají úplně úžasné hudební nástroje vlastní výroby a neutuchající nadšení pro všechno (a všechny) co vydává zvuk. Mám to štěstí, že Tomáš chodí do obou školek našich dětí a otvírá jim hudební obzory.  

Z hraček jsou krásnou novinkou minimalistické a poctivé Miju domečky (tohle je fotka z jejich webu...

...a tady detail ode mě.) Jsou opravdu precizně zpracované, vše z atestem na nezávadnost pro děti i pro přírodu.


Další hezký domeček od mojí oblíbené udržitelné značky Plan Toys jsem objevila u Fór Kids.  Je taktéž v minimalistockém duchu a skvělé mi na něm přišlo hlavně to, že po hraní se boční část zasune a domeček je hezky skladný a ještě k tomu přenosný.

A do třetice stojí za zmínku drátěný domeček domki, do kterého si děti můžou zalézt. Jako novinku na mini představili poličku na vystavování dětských výtovrů, kterou se mi bohužel moc nepodařilo vyfotit - trochu je vidět v pozadí.

Super prďácká je nová formule od Repello, kterou představili už na Designbloku,...

...a s kterou mi během focení nějakej malej závodník frnknul do dály.

 Holčičkám by se mohla líbit i superhrdinka z obchodu Lavly,

fešný etažér s dortíky u Kitchenette,

nebo oblékací puzzle u Skibi Kids.

Maminkám by se zase mohl hodit tenhle batůžek na kočárek, který se dá sehnat ve Fór Kids, kosmetika nebo rovnou celý dárkový balíček od Made for Moms (fotka se mi nakonec moc nepovedla, ale ta kosmetika vypadala vážně skvěle, tak jsem sem dala aspoň něco z jejich webu).

A ačkoliv jsem si nechtěla nic moc kupovat, věděla jsem, že u stánku s kosmetikou Attitute udělám výjimku a do ložnice si koupím další zásobu krabiček s přírodním čistícím osvěžovačem vzduchu.
Obsahuje aktivní uhlík, který pohlcuje pachy a dokonalý mix levandulového a eukalyptového oleje, díky nimž to pak u nás voní jak v luxusním hotelu.

Žádné komentáře:

Okomentovat