úterý 11. prosince 2018

Chanuka 2018 / Dárky pro muže vašeho srdce ♥

Chanuku a nadělování dárků už máme letos za sebou, můžu vám tedy v klídku prozradit, co ode mě letos Typoška dostal a třeba se ještě inspirujete k posledním vánočním nákupům. Myslím, že jsem mu udělala radost, i když ty dva dárečky, které jsem mu dala před šesti a třemi lety, už asi nic netrumfne...

1. Hračka
Dáváme si dárky v osmi kategoriích. První, nejdůležitější, je hračka - což je pojmenování spíš pro děti. Každopádně to bývá ten největší dárek za svátky. Letos jsem mu pořídila sonický zubní kartáček Philips, který se  mi zdál nejlepší. Sama nad ním už nějakou dobu taky přemýšlím (mají i růžovou holčičí variantu) a vypadá to, že si ho budu přát k narozkám, protože Typoška je z něm nadšený.2. Knížka
Jedna z věcí, kterou na Typoškovi obdivuju je, že i přes veškeré starosti s prací a dětmi stíhá sledovat, co se děje v politice. Naštěstí mu uniklo, že Erik Tabery napsal (podle všech, kdo ji kolem mě zatím četli) naprosto skvělou knížku Opuštěná společnost / Česká cesta od Masaryka o Babiše. A protože má Typoška na podzim i narozky a svátek, přidávám další dva knižní přírůstky, které ode mě dostal. Jára Rudiš je jeden z nejčtivějších českých autorů, proto je jeho nová novela Český ráj sázka na jistotu. Vím, že knížku Raději zešílet v divočině si moc přál a jsem ráda, že jsem předběhla jeho kámoše, který mu ji dal asi o měsíc později (a on jemu :)).

A protože kromě roztomilých dětí dokáže Typoška i nádherné knížky, tady jsou tři, které vznikly s jeho přičiněním. Pokud kolem sebe máte nějakého fanuška komiksu, tyhle jsou prostě must have! První je vyčerpávající dvoudílná kompilace Dějiny československého komiksu 20. století, publikace Před komiksem: Formování domácího obrázkového seriálu ve 2. polovině XIX. století se šla ještě dále do minulosti, k samotným počátkům domácí tradice obrázkového seriálu, které lze klást do poloviny 19. století a které dosud zůstávaly zcela neprozkoumány a nepopsány. Nejnovějším přírůstkem spolupráce s nakladatelstvím Akropolis je pak Punťa: Zapomenutý hrdina českého komiksu (1934—1942).

3. Hra/aktivita
Protože si všichni zasloužíme trochu relaxu, poukázka na masáž je ideální dárek v téhle kategorii. Nabízí se alei lístky do divadla/kina nebo pozvání na nějakou jinou kulturní či kulinářskou akci

4. Oblečení
Typoška si moc přál nákrčník. Bohužel jsem nenašla žádný mezi svými oblíbenými značkami/obchody a tak jsem byla nucena ustoupit svým hodnotám a koupit mu jeden pěkný tmavěmodrý v Nextu. Pokud byste chtěli nějaké muži ve svém životě dát šálu, tady najdete několik moc hezkých.

5. Pokojíček/do bytu
Další věc, kterou Typoška několikrát zmínil je, že by si přál nějaké pěkné skleničky na víno. Na Designbloku jsem se zapovídala s Evou z brněnského designového obchodu Arki a vybrala si u ní sadu dvou skleniček na červené víno od značky Iittala. Pokud jste z Brna, rozhodně doporučuju vést tenhle obchůdek s designovými věcmi do bytu i pro děti v patrnosti!

6. Kosmetika
Krém na ruce je taková klasika. Tentokrát jsem mu na SLOU DAYS koupila výživný krém na ruce s arganovým olejem, šťávou z aloe vera a bambuckým máslem obohacený o přírodní esenciální olej z pomeranče a máty od značky Maroccan Sense.

7. Jídlo
Jelikož byl Typoška poslední z rodiny, kdo ještě neměl nějakou pěknou lahev na vodu, koupila jsem mu litrovku od udržitelné značky Dopper.


Tady je její detail a ještě dvě krasavice od další eko značky kleen kanteen.

8. Charita
Naší poslední dárkovou kategorií je nějaký příspěvek na dobrou věc. Letos děti trvaly na tom, že pošleme něco dětem do Afriky. Ale ano, ale ovšem, jak si račte přát!

2 komentáře: