středa 12. prosince 2018

Úklid s vůní bylinek / Mycí prostředky Sonett & mýdla YopeÚklid není zrovna moje oblíbené téma. Moje maminka by mě (s jistým zklamáním) označila za bordelářku. Moji kolegové by vám zase řekli, že mám nejuspořádanější stůl na celým patře, ne-li v celé budově. A teď se v tom vyznejte. Mám kolem sebe sice ráda pořádek (a v práci obzvlášť), ale nejsem ochotná vyměnit úklid za zábavu. A těch lákadel, co by se dalo podniknout/vidět/přečíst/zažít je prostě příliš mnoho, abych u toho ještě stíhala dvakrát ročně mýt okna! A nevěřím, že by kdy kdo na smrtelný posteli litoval, že neuklízel častěji. Když už ale na to šůrování dojde, chci si to co nejvíc zpříjemnit. Kromě samoty, filmového doprovodu (roky jsem nejraději uklízela u Mlčení jehňátek, což asi vypovídá za vše) mi dělá radost, když u toho můžu používat přírodní, voňavé a PĚKNĚ zabalené přípravky. (Jo, vím, že tenhle článek vypadá jako reklama, ale fakt není. Všechny čistící prostředky jsem si koupila za svoje vlastní peníze a po několika měsících užívání jsem se rozhodla vám o nich napsat. Nejsem prostě ten typ, co naběhne do drogérie a koupí si první prostředek na nádobí, co mu přijde pod ruku. Pokud to chápete, čtěte dál, v opačném případě vám dávám svolení k tomu si zaťukat na čelo a jít dělat něco užitečnějšího...)


I když máme doma myčku, je mytí nádobí (spolu s uklízením hraček, ale to je kapitola sama pro sebe a na to bohužel ještě žádnej kouzelnej saponát nevymysleli) asi moje nejčastější domácí práce. A taky je lahvička "jaru" na nádobí nejvíc vidět. Zakládám si na přírodě, ale estetika je pro mě prostě taky důležitá, takže Frosch dobrý, ale chci se koukat na něco hezčího! A pro lidi jako já snad založili značku Sonnett. A jelikož už to bylo v roce 1977, mají jako pionýři ekologické drogerie něco za sebou a propracovali se téměř k dokonalosti. Jak přiznávají na webu Econea: "Nevíme o žádné jiné značce ekodrogerie, která by tak důsledně řešila kvalitu surovin, výrobu svých prostředků a jejich dopad na naše zdraví i životní prostředí jako Sonett. Podle nás je Sonett ta nejvyšší kvalita, kterou lze v ČR sehnat." Kromě bezchybného složení tenhle prostředek na nádobí s výtažky měsíčku krásně voní a ta žlutá je prostě optimistická, co říkáte? Je vhodný i na citlivou pokožku a je pravda, že ho občas použiju i jako mýdlo na ruce, což bych u klasického jaru teda fakt neriskovala. (A pokud nemáte rádi žlutou nebo měsíček, existuje ještě několik jiných verzí, z kterých si můžete vybrat.)

Dalším pomocníkem, kterého od téhle firmy mám, je práškový čistící písek, který mi evokuje dětsví, až na to, že je zase v zářivém - tentokrát růžovém  - obalu a voní po šalvěji a ne po Druchemě. Pomůže se spáleným hrncem i špinavou vanou...

...a když spojíte jeho sílu s houbičkou e-cloth, zvládnete všechno! Z jedné strany je jemná mikrovláknová,...

...z druhé strany hrubší - ale vyčistí a nepoškrábe. Údajně s ní nemusíte používat žádný saponát, což někdy poruším a pro pocit čistoty na ní při mytí něco kápnu. Linku a varnou desku s ní ale myju načisto a funguje to. Není nesmrtelná, ale dýl jak obyčejná houbiča vám vydrží. Já ji i peru.

Poslední lahvičku, kterou jsem si u Sonettu pořídila, je 100% přírodní dezinfekční čistič. Od té doby co máme doba zajdu, se takováhle věcička docela hodí. Čistím mu s ní klícku i truc-loužičky. Občas ji použiju i na záchod. A jak vidíte na obalu, výčet virů a bakterií, který zvládne zlikvidovat je docela dlouhý. A vám při tom neupadne nos. Voní totiž mátou.

No a když už jsme u mytí, nesmím zapomenout na tyhle tři krasavce od značky Yope, které jsem nám ve stejném obchodě pořídila na ruce. Těm obalům prostě nešlo odolat! Ten zelený, minerální mám u dřezu - minimalizuje totiž pachy a navíc vaše ruce po mytí nádobí vyživí/vyrovná směsí minerálů s hliníkem, mědí, hořčíkem, draslíkem, sodíkem a zinkem. Žlutý je u umyvadla, které víc používají děti. Kombinace lípy a mávajícího mývala je pro malé ručičky (a očíčka) prostě boží. Holubice s fíkovým listem je potom v koupelně. Mám tam sice i tuhé mýdlo, ale potěcha oka, je potěcha oka, to vy, co jste to dočetli až sem jistě chápete. (Yope má i několik čistících prostředků. Já mám ten na mytí skel a zrcadel, ale fotit ho už mi přišlo trochu moc, mrkněte sem a hádejte, jaký motiv na vás na obalu vyskočí.)
---
PS: Při psaní článku jsem objevila další značku Only Eco, jejíž výrobky se kromě krásných minimalistických obalů pyšní i certifikací EcoCert. Já snad začnu víc uklízet, abych je mohla všechny vyzkoušet! Co vy? Máte pro mě nějaký další tip na hezkou a účinou značku přírodní drogerie? 

9 komentářů:

 1. Odpovědi


  1. 🔥☑️COMPOSITE CYBER SECURITY SPECIALISTS ☑️🔥

   •• Are you Seeking for the Top Notched Legit Hackers online?
   Congratulations Your search ends right here with us. •• ⚡️⚡️

   ☑️☑️For Years Now We have Been helping companies secure their Infrastructures against malicious Attacks, however private individuals have been making use of our services to provide Optimum solutions to their cyber and Hacking related Issues by providing them unlimited Access to their desired informations from their Target such as Phone Hack (Which enables them to monitor their kids/wife/husband/boyfriend/girlfriend, by gaining access to everything they are doing on their phone without their notice), Credit Card Mishaps, Website Hacking, Funds Recoveries And Every Other Cyber Related Issues That has to Do With HACKING.

   🔥☑️COMPOSITE CYBER SECURITY SPECIALISTS is a vibrant Team of dedicated online hackers maintaining the highest standards and unparalleled professionalism in every aspect.
   We Are One Of The Leading Hack Teams In The United States With So Much Accolades From The Deep Web And IT Companies. ••
   ••We Offer Varieties Of LEGIT Hacking Services With the Help Of Our Root HackTools, Special HackTools and Our Technical Hacking Strategies Which Surpasses All Other Hackers.

   🔥☑️ Below Is A Full List Of Our Services:
   ▪️ FUNDS RECOVERY ON BITCOIN SCAM, INVESTMENTS, BINARY OPTIONS TRADING, LOANS and ALL TYPES OF SCAMS.
   ▪️ WEBSITE AND DATABASE HACKING 💻
   ▪️ CREDIT REPAIR. 💳
   ▪️ PHONE HACKING & CLONING (giving you 📱 Unnoticeable access to everything Happening on the Target’s Phone)
   ▪️ CLEARING OF CRIMINAL RECORDS ❌
   ▪️ SOCIAL MEDIA ACCOUNTS HACKING 📱
   ▪️RECOVERY OF DELETED FILES 📤
   ▪️LOCATION TRACKING 📌
   ▪️BITCOIN MINING ⛏ And lot More.


   🔥☑️We have a team of seasoned PROFESSIONALS under various skillsets when it comes to online hacking services. Our company in fact houses a separate group of specialists who are productively focussed and established authorities in different platforms. They hail from a proven track record and have cracked even the toughest of barriers to intrude and capture all relevant data needed by our Clients. Some Of These Specialist Includes ⭐️ DAWID CZAGAN⭐️ JACK CABLE ⭐️ SEAN MELIA ⭐️ ARNE SWINNEN ⭐️And More. All you Need To do is To Write us a Mail Then We’ll Assign any of These Hackers To You Instantly. Trust Me You Don’t wanna miss this Great Experience.

   🔥☑️COMPOSITE CYBER SECURITY SPECIALISTS is available for customer care 24/7. Feel Free to Place your Requests.

   We’ll Be Glad to Have You Join Over 20,000 satisfied clients around the world that have used our services 🤗

   🔥☑️☑️CONTACT US TODAY:
   ••• Email:
   composite.cybersecurity@protonmail.com

   🔘2020 © composite cybersecurity specialists
   🔘Want faster service? Contact us!
   🔘All Rights Reserved ®️.

   Vymazat
 2. I have been casting spells for many years and I have helped many people, I might be able to help you too. I am honest, and I genuinely care for all the clients who choose me to cast a spell for them.


  If you have any questions about Love, Money, curse, protection, bad luck, divorce, court cases, or about me please call or email me. I really want you to feel comfortable before moving forward with any spells, or other services. I will take the time to explain things to you and provide you with honest advice, to what is best for your situation. I will not pressure you into having a spell cast, I will leave that decision up to you, and when or if you decide to move forward, I might be able to help you.
  I will respect your Privacy. I will not seek to obtain any of your personal information beyond what you might voluntarily offer and all information you might give me including emails, phone numbers and photos will remain private and confidential.
  I perform my Rituals only at night between the hours of 0.00 - 0.59 (South African time) lasting 1 hour but of course, this depends on the nature of the ritual, some rituals might take hours and can also become necessary to be performed at specials places like; flowing streams, cemeteries and other places dictated by the gods.
  I do not want anyone to be under any illusions about my spells and its numerous rituals. Real and effective Voodoo is no child's play, it is expensive because, after the rituals, I will have to destroy all the materials involved by fire and the ashes scattered over a flowing stream or river.
  You will get what you seek.But please understand this might take a lot of time and that individual results may vary. contact +27663492930, greatogudugu@gmail.com

  Herbal cure for Following DISEASES,this is not scam is 100% Real.

  -HPV
  -DIABETES
  -PENIS ENLARGEMENT AND WEAK ERECTION
  -VIRGINA PROBLEM
  -WHOOPING COUGH
  - HEPATITIS B
  -FORDYCE SPOT
  -COLD SORE
  -ALS
  -LOWER RESPIRATORY INFECTION
  -LOW SPERM COUNT
  -MRSA(METHICILLIN-RESISTANT STAPHYLOCOCCUS AUREUS
  -ZIKA VIRUS
  -HIV
  -STROKE
  -IMPOTENCE
  -PILE
  -HYPERTENSION
  -LOW SPERM COUNT
  -MENOPAUSE DISEASE
  -ASTHMA
  -CANCER
  -BARENESS/INFERTILITY
  -PCOS
  -SHINGLES
  -VIRAL HEPATITIS/HEPATITIS B
  -FIBROID
  -ASTHMA
  -SICKLE CELL
  -TINNITUS
  -BARENESS/INFERTILITY
  -DIARRHEA and so on...

  OdpovědětVymazat
 3. Pobavila jste mne, protože s úklidem to máme zjevně podobně. K lítosti mé tchyně dávám přednost hraní s dětmi či čtení před úklidem. Byť spřátelené kamarádky se diví, jak je možné, že máme doma takový pořádek (ano, máme vysátou podlahu neb drobky nemám ráda - hrajeme si na zemi často; umyté nádobí - ať je z čeho jíst; a čistou kuchyňskou linku - ať se jídlo nemotá v prachu). Ovšem okna mě neberou vůbec a umývám je stylem - sundáme prach a max 1x ročně. Aspoň nemusím řvát na děti, když se rozběhnou k francouzským oknům, aby zamávaly na tátu, který se vrací z práce.

  Váš výběr pěkných obalů čistících prostředků jen potvrzuje Váš (a zjevně i Vašeho muže) vkus a smysl pro potěchu oka. Já momentálně používám prostředky od FeelEco (jedním z důvodů je i to, že je to český výrobek a tudíž k nám necestoval zdaleka ať už autem i jinak). Ale přiznávám, že posoudit mezi sebou jednotlivé eco přípravky úplně neumím.
  Těším se až D-test udělá např. test na čistící ekoprostředky a porovná nejen jejich účinnost, ale i ekologické složení.

  Houbička mne zaujala tím, že se dá prát. Vůbec netuším, jestli šla vyprat klasická.

  Martina

  OdpovědětVymazat
 4. COLLINS GUZMAN FUNDINGS

  We offer a variety of Financial packages at a very low interest rate, We stand apart from other lenders because we believe in customer service, We offer the right solution to your financial needs.In general we are FINANCE COMPANY, We offer loan at 3% interest rate, Commercial loans, business loans, home loans, car loans and debt consolidation loan are available for you. Contact us for more information via E-MAIL: collinsguzmanfundings@gmail.com

  Names:
  Occupation:
  Loan Amount Needed:
  Loan Duration:
  Your Country:
  Mobile NO:
  Purpose Of Loan:
  Email Address:
  monthly income:
  Sex:
  Age:

  Thanks and best regards
  Mr Collins Guzman
  WhatsApp: +1 (786) 598-8751

  OdpovědětVymazat
 5. Mě mytí oken strašně nebaví. Máme velká plastová okna , takže než je všechna umyji, tak mi to zabere celý den. Většinou se to snažím rozdělit a každý den umyji jen část. Už se mi to zase blíží. Do konce října bych chtěla mít okna umytá, tak už bych měla začít.

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to vypadá dobře. Díky za tip. Právě po nějakých kvalitních tekutých mýdlech se zrovna dívám. Nedávno jsem si totiž pořídila takový šikovný dávkovač na mýdlo a bohužel do nich zatím nemám co dát. Nějaká tekutá mýdla už jsem zkoušela, ale abych pravdu řekla, tak jsem moc spokojená nebyla.

  OdpovědětVymazat
 7. Ahoj. Odkud nakupuješ věci do koupelny? My jsme si chtěli teď nedávno nakoupit nějaké nové věci jako je například stolička do koupelny a vůbec jsme si nevěděli rady. Tak pokud bys věděla :-)

  OdpovědětVymazat