pondělí 8. dubna 2019

SLOU DAYS jaro 2019 / Nákupy v souladu s vaším svědomím

V pátek a v sobotu se v Praze konaly další SLOU Days / dříve Sustainable Fashion Days. Poslední roky jsem se naučila oblečení nakupovat jen v několika vybraných obchodech a na akcích, jako je tahle. Mám pak dobrý pocit z toho, že jsem udělala všechno pro to, aby oblečení, které nosím, vzniklo za podmínek, které souzní s mým svědomím. A taky se mi líbí, že vím, kdo moje oblíbené kousky vyrobil nebo vybral do svých obchodů. Nekupuju si toho moc, ale po návratu do práce jsem potřebovala doplnit skříň o několik kousků, ve kterých se budu přes den cítit dobře v práci a odpoledne pohodlně s dětmi. Vzhledem k mírné změně postavy (pořád doufám, že jen dočasné!), jsem chvíli hledala, co mi teď sluší. A nakonec se zamilovala do šatů, v kterých teď chodím skoro každý den. Na SLOU Days v karlínské Hauch Gallery jsem si tak pořídila jedny do sbírky - jsou z příjemné rifloviny od organické značky Serendipity. (Kupovala jsem je přímo o stánku Slou Days a na webu Serendipity už nejsou). Od minula jsem taky měla vyhlídnutou pohodlnou podprsenku  Meera Design a k tomu jsem si udělala radost náramkem od ARTcycleBALI, který byl ručně vyrobený  z použitých  pneumatik kupících se na ostrově Bali. Velkým objevem pro mě byla tvorba Lucie Komárkové , která pod svým jménem tvoří autorskou módu teprve něco přes tři roky.

Jde o oblečení šité na zakázku, které si v tuhle chvíli ještě nemůžu úplně dovolit, ale mrkněte sami, nejsou její šaty nádherné?

A pokud se navíc v létě chystáte s dcerkou na svatbu, můžete se u ní krásně sladit... Rozhodně budu tuhle značku držet v patrnosti a časem si třeba na nějaký její kousek ušetřím (v tuhle chvíli si dávám stranou peníze na pořádný zimní kabát.)

O kousek dál jsem (opět) pokochala krásnými kabelkami a taškami amsterodamské značky Oh My Bag, které u nás prodává Minimalista.

A hned vedle mě zaujala tahle krásná zeleň šatů od české značky SUTU,...

... v kterých byl spokojený i tenhle Buddha. Okoukla jsem taky novinky v Etik Butik, u kterých se dají sehnat basic kousky, jako jsou bavlněná trička, džíny a svetry.

Mezi botami mě zaujala nová značka Kave, která se dala do výroby tenisek ze zbytkových materiálů vyrobených na původních strojích. Boty jsou vyráběné v limitovaných edicích podle toho, jaký materiál se jim podaří sehnat. 

A pokud mezi vámi jsou ještě maminky těch úplně nejmenších dětí, možná vás zaujme možnost zapůjčení miminkovského oblečení u Ebbu.

Kromě oblečení byla k mání i přírodní kosmetika. Nešlo se nezastavit u éterické zakladatelky značky JaGaia. V nabídce má úžasný stáčený pleťový olej Miluju a Lípa pleťový olej.

Kromě toho nabízí  tři varianty přírodních parfémů, kterým dominuje buď růže, levandule nebo lípa (ta je opravdu úžasná!). 

Její výtvory jsou nejen potěchou pro oko, ale i pro oči...

A stejně jako minule jsem mlsně obhlížela kosmetiku Moroccan Sense. "Bohužel" zrovna nic nepotřebuju, tak zase zůstalo jenom u koukání, ale kdyby jste si chtěli udělat radost...

...tak na jejich růžovou vodu jsem slyšela samou chválu.

Akce nebyla velká a měla moc příjemnou atmosféru.

Kromě nákupů šlo přijít na bohatý doprovodný program, který jsem letos bohužel vůbec nestíhala. Nakonec jsem byla ráda, že jsem se sem vůbec vypravila.

A příště půjdu zas. A doufám, že se tam s některými z vás na podzim potkám!
---
Report z minulého ročníku, ve kterém najdete další tipy na zajímavé značky, je tady tady. A pokud by vás zajímalo, kam na nákupy s čistým svědomím vyrazit, mrkněte se na seznam obchodů na stránce SLOU

1 komentář:

  1. Jééé, díky za skvělé tipy a ještě víc za to, že se mi chce přešívat, tolik inspirace!! Poslední dobou jen SWAPuju nebo recykluju. :)

    OdpovědětVymazat