středa 22. listopadu 2017

Festival mini / Tipy na nákup dárků pro malé parádnice
Vždycky jsem chtěla mít kluky. Pak se mi jeden narodil a mě to při nakupování jeho oblečení pokaždé táhlo i do holčičího oddělení, kde jsem okukovala všechny ty krásný šatičky, plavečky a doplňky. Tak jsem si napodruhé u Typošky objednala holčičku a teď si užívám nákupy pro oba. Na druhou stranu se od narození svých dětí daleko víc zamýšlím nad tím, odkud všechno, co jim kupuju, pochází. Samozřejmě, že oba mají oblečení z normálních obchodů, co nejvíc se ale snažím hledat alternativy mezi lokálními a etickými výrobci. Moc se těším na prosincový festival mini, kde se na jednom místě sejdou návrháři a prodejci těch nějkrásnějších kousků, které se u nás (a na Slovensku) dají sehnat. Dneska jsem si pro vás připravila výběr těch nejlepších módních značek, z kterých můžete vybírat oblečení pro svoje malé parádnice.

Vezmu to hezky podle věku. Krásné šatičky a doplňky pro ty úplně nejmenší holčičky najdete u Míši, která stojí za značkou Beans. Zakládá si na tom, že všechny její doplňky a oblečení jsou navrženy a vyrobeny v České republice. Látky na oblečení s atestem ECO-TEX Standart 100 navíc také pořizuje u českých výrobců. Lépe to snad už ani nejde!

V seznamu vystavovatelů mě zaujala i slovenská značka Haloo, od které je kombinace oblečení nalevo a půvabný overálek od nizozemské minimalistické značky Grey Label, který seženete v obchodě Nila.

Pohodlné oblečení na doma seženete u lokálních návrhářek Duomamas (tričko na obrázku) a Be Birdie.

Letošní novinkou bude česká značka Julie, u které pořídíte originální lněné šaty, noční košilky, kalhoty a roláky.

Mezi další moje favority patří šatičky Grey Label, které má Adélka na úvodní fotce, a které jsou po týdnech nošení pořád jako nové, světle růžové šaty s pastelkami z nové písmenkové kolekce Mile, které budete moct koupit u stánku nového koncept storu Wildmini a jednoduché černé šatičky se zavazováním u krku z obchodu Gugenio. Ten se specializují na prodej bot značky RAK, ale nedávno rozšířili svůj sortiment i o další zajímavé kousky. Při objednávání podzimních botiček jsem neodolala a šatičky jí taky pořídila. Jsou z příjemné teplákoviny a pro sebe bych klidně brala úplně stejné.

Jednoduché šaty šatičky přesně podle mého gusta ze Slovenska přiveze i Ala se svojí značkou Cila. Kromě dětského oblečení si tu můžete dopřát i něco pro sebe.

To ostatně můžete i mojí oblíbené značky Shark in the Park, která si na nadcházející sezónu připravila oblečení s jednoduchými lesními motivy. Zamilovala jsem se i do jejich zimních čepic a nákrčníků, které najdete tady.

A pokud chcete být se svou dcerou stylově sladěná, stavte se u již zmíněného koncept storu Wildmini nebo u slovenských takitak.kids.

Za vaši pozornost stojí určitě i obchod Fór Kids, ve kterém najdete mimo jiné skvosty dostupné skandinávské značky Small Rags. Mimo mini je najdete kousek od náměstí Jiřího z Poděbrad. Část obchodu kromě oblečení a hraček zabírá i výběrový second hand, ve kterém jsem Erwínovi nedávno za pakatel pořídila parádní sako.

Rozkošné věci najdete i ve slovenském obchodě BubbaChic. Adélka třeba miluje tyhle svoje liščí podkolenky, které jsem jí pořídila na mini v květnu. Sladit je můžete i z roztomilými kabelkami ve stejném motivu. A když jsme u kabelek, MUSÍTE se jít podívat ke stánku Lumpky, která má ty nejhezčí!

Žádné komentáře:

Okomentovat