pondělí 13. června 2016

Archa Noemova / Tip na výstavu

Počasí zase trochu blázní, takže možná uvítáte tip, kam se s dětmi schovat a užít si to. Teda žádný objevný tip to asi není, protože o expozici Národního muzea s názvem Archa Noemova jste už nejspíš slyšeli. My se tam zkusili vydat už minulý rok, ale bez předběžné rezervace jsme odešli s prázdnou, a vrátili se teprve nedávno. Erwín byl nadšenej. Nevydržel chvilku v klidu, takže se mi ho ani nepodařilo vyfotit nerozmazanýho...

Pro děti vždycky byla expozice zvířat tou nejzajímavější částí Národního muzea a je fajn, že vymysleli způsob, jak ji zachovat i během rekonstrukce. Dřevěná archa je navíc opravdu povedená a na první pohled nepoznáte, že se jedná jen o dočasné řešení. 

Na druhý pohled už to trochu poznat je. Mně třeba chyběla větší možnost interakce. Erwín se celkem na dlouho zasekl u obrazovky se zoogeografickými oblastmi - jedné z mála možností si na výstavě na něco sáhnout. 

Dětem je tu k dispozici hrací koutek, ale podle mě by muzea a výstavy měly dětem nabídnout víc možností, jak se do expozice zapojit. 

Jinak je ale přehlídka zvířat parádní a děti nadchne. Najdou tu třeba ledního medvěda Alíka z pražské ZOO, losa evropského, který je považovaný za jednoho z prvních losů na našem území po několika stech letech, nebo prase savanové, jež bylo vystaveno na africké výstavě Emila Holuba už v roce 1892.

Za mě jsou vítězové tihle tři - komický ježík obecný.

Brňák v Praze, ehm teda, brňák rudý...

...a vychuchol povolžský, který získává speciální cenu poroty za nejsrandovnější jméno. A nos. Tak co, vydáte se za nimi podívat? Nebo už jste tam byli? A líbilo se vám tam?
---
Noemova archa je otevřená každý den včetně pondělků. Pokud se na ni chystáte o víkendu, doporučuju si zarezervovat flek. A podle kustodů je nejlepší hned ta první štace. Protože jak se expozice naplní, nikomu se nechce včas odejít a vy si pak pěkně musíte počkat. Ve všední den je to ale pohoda. V létě to může být jinak, ale stačí se podívat, kolik rezervací je na daný den obsazených a podle toho odvodit, jaký tam bude nátřesk. Víc informací o výstavě najdete tady, podrobnosti o vstupném a otvírací době zase tady. A pokud vám vyhládne, v muzeu je i restaurace s dětským koutkem.

4 komentáře:

 1. byli jsme loni a bylo to super! rozhodně tam ještě jednou zajdeme, aby si to užilo i mimino :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky doufám, že Archa bude ještě chvíli existovat a aspoň jednou se tam ještě otočíme.

   Vymazat
 2. To je opravdu hodně hezké řešení :) Škoda,, že se do Prahy jen tak nedostanu.

  BLUDIČKA VEČERNICE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Třeba se ti to někdy povede. Navíc, víme jak je to s těma rekonstrukcema. Ta Archa tu může být i za deset let... :)

   Vymazat