pátek 22. června 2018

Zábavný Písek / Tip na výlet

Dneska tu mám pro vás tip na jednodenní výlet do města, ve kterém najdete nejstarší kamenný most v Evropě, sladovnu se třemi patry zábavy pro děti a kavárnu s krásným dvorkem. Pokud nevíte, které město tohle všechno ukrývá a navíc je od Prahy jen zhruba hodinku autobusem/autem, tak je to Písek. Nevím jak vy, ale já nic jiného na výletě nepotřebuju... 

V květnu jsme jeli na rodinnou oslavu do Vráže, ke kterému jsem nám naplánovala jednodenní zastávku v Písku. Cesta byla dlouhá (což je pro děti každá cesta delší než 5 minut) a zmrzlinová odměna "u Itala" zasloužená.

Po krátkém zmapování terénu, jsme museli energii načerpat i my. (Z fotky je patrné, že děti ji po zmrzlině měly až až.)

A měli jsme štěstí, že jsme hned natrefili na tu nejlepší kavárnu v Písku. Kafe až na půdu je totiž nejen fotogenická, ale připravují tu i lahodné kafe a dezerty. (Fotka je z FB Kafe až na půdu)

Ostatně na dvorku ještě zůstala cedule z nedávné návštěvy Gastrokroužku, kerý tu křtil svoji novou kuchařku.

A když už jsme u toho dvorku, tak ten tedy taky rozhodně stojí za to!

Před večeří jsme se uchýlili do hotelu. Bohužel ale začalo strašně pršet, tak jsme tam zůstali uvěznění až do rána. Chvíli jsem si myslela, že nás vykážou z hotelového pokoje, protože to tam děti roztočily tak, že se Typoška v zájmu zachování svého tělesného i duševního zdraví musel jít zdejchnout do místního pivovaru.

Zdi se otřásaly, ale ta bouřka to asi dostatečně zamaskovala, protože nás tam nakonec nechali a dokonce nám ráno dali i najíst...

Druhý den byl plán jasný - most, oběd, sladovna, odjezd. Procházu jsem vyfotit nestihla, tak aspoň pár fotek ze sladovny, která je předělaná do úžasné třípatrové galerie pro děti.

V horním patře, což je vlastně půda, je stálá expozice ilustrace dětských knih.

Najdete tu spoustu interaktivní zákoutí inspirovaných oblíbenými dětskými knihami - obrázky, písmenka, panenky...

...nebo třeba Lichožroutí fusekle.

Druhé patro je věnováno výstavám a až do 2. září se tu můžete navštívit překrásnou expozici Cesta do mytologie bratří Formanů.

Je plná mýtických postav...

...informací...

...a zábavy (z fotky to není zřejmé, ale tady se museli děti samoztřílem trefovat do těch bazilišků. Jak si umíte představit, zabaví se u toho na dvacet minut.).

Ve spodním patře je mraveniště, což je vlastně veliké dětské hřiště plné dřevěných prolejzaček a skluzavek.

A samozřejmě i tady najdete sposutu zajímavých informací, tentokrát pochopitelně o mravencích... Více o Sladovně najdete tady. Za nás Písek rozhodně doporučuju. My jeli vlakem, což bylo trochu delší, ale autobusem Studet Agency nebo autem tu budete za hoďku, takže se dá výlet podniknout i na otočku. A jestli nám to vyjde, my se sem takhle ještě určitě vypravíme!

4 komentáře:

 1. A určitě zase zavoláte:)! Budeme se těšit...

  OdpovědětVymazat
 2. To vypadá skvěle! Moc děkuju za tip, píšu si do našeho prázdninového itineráře :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Až na půdu je skvělá kavárna nejen na kávu a dorty, ale třeba i na svatební hostinu, kterou jsme tam minulý rok měli. A Sladovna je pro děti ideal, ještě tam je Pilařiště, taková duhová herna pro menší děti.:)
  Majda

  OdpovědětVymazat
 4. We are direct mandate to providers and facilitators of all types of Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease and Purchase. We engage in MTN, PPP programs, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments. In addition we have a
  track record of 100% deliverance rate with the best workable procedures in the Financial Instruments industry. Our providers are very reliable and ready to transact.


  We have an excellent relationship with top rated banks in both Europe and Asia, Stock brokers and financial institutions all over the world. Within a short and transparent transaction period we can provide the SBLC/BG for your Heavy/Light project funding.

  We look forward to your cooperation as we establish a successful business relationship. Anticipating your inquiry

  Email: tekstructuredfinanceltd@gmail. com
  Skype: tekstructuredfinanceltd

  Regards
  David Thomas
  TEK STRUCTURED FINANCE LTD
  BROKERS ARE WELCOME

  OdpovědětVymazat