pátek 22. června 2018

Zábavný Písek / Tip na výlet

Dneska tu mám pro vás tip na jednodenní výlet do města, ve kterém najdete nejstarší kamenný most v Evropě, sladovnu se třemi patry zábavy pro děti a kavárnu s krásným dvorkem. Pokud nevíte, které město tohle všechno ukrývá a navíc je od Prahy jen zhruba hodinku autobusem/autem, tak je to Písek. Nevím jak vy, ale já nic jiného na výletě nepotřebuju... 

V květnu jsme jeli na rodinnou oslavu do Vráže, ke kterému jsem nám naplánovala jednodenní zastávku v Písku. Cesta byla dlouhá (což je pro děti každá cesta delší než 5 minut) a zmrzlinová odměna "u Itala" zasloužená.

Po krátkém zmapování terénu, jsme museli energii načerpat i my. (Z fotky je patrné, že děti ji po zmrzlině měly až až.)

A měli jsme štěstí, že jsme hned natrefili na tu nejlepší kavárnu v Písku. Kafe až na půdu je totiž nejen fotogenická, ale připravují tu i lahodné kafe a dezerty. (Fotka je z FB Kafe až na půdu)

Ostatně na dvorku ještě zůstala cedule z nedávné návštěvy Gastrokroužku, kerý tu křtil svoji novou kuchařku.

A když už jsme u toho dvorku, tak ten tedy taky rozhodně stojí za to!

Před večeří jsme se uchýlili do hotelu. Bohužel ale začalo strašně pršet, tak jsme tam zůstali uvěznění až do rána. Chvíli jsem si myslela, že nás vykážou z hotelového pokoje, protože to tam děti roztočily tak, že se Typoška v zájmu zachování svého tělesného i duševního zdraví musel jít zdejchnout do místního pivovaru.

Zdi se otřásaly, ale ta bouřka to asi dostatečně zamaskovala, protože nás tam nakonec nechali a dokonce nám ráno dali i najíst...

Druhý den byl plán jasný - most, oběd, sladovna, odjezd. Procházu jsem vyfotit nestihla, tak aspoň pár fotek ze sladovny, která je předělaná do úžasné třípatrové galerie pro děti.

V horním patře, což je vlastně půda, je stálá expozice ilustrace dětských knih.

Najdete tu spoustu interaktivní zákoutí inspirovaných oblíbenými dětskými knihami - obrázky, písmenka, panenky...

...nebo třeba Lichožroutí fusekle.

Druhé patro je věnováno výstavám a až do 2. září se tu můžete navštívit překrásnou expozici Cesta do mytologie bratří Formanů.

Je plná mýtických postav...

...informací...

...a zábavy (z fotky to není zřejmé, ale tady se museli děti samoztřílem trefovat do těch bazilišků. Jak si umíte představit, zabaví se u toho na dvacet minut.).

Ve spodním patře je mraveniště, což je vlastně veliké dětské hřiště plné dřevěných prolejzaček a skluzavek.

A samozřejmě i tady najdete sposutu zajímavých informací, tentokrát pochopitelně o mravencích... Více o Sladovně najdete tady. Za nás Písek rozhodně doporučuju. My jeli vlakem, což bylo trochu delší, ale autobusem Studet Agency nebo autem tu budete za hoďku, takže se dá výlet podniknout i na otočku. A jestli nám to vyjde, my se sem takhle ještě určitě vypravíme!

12 komentářů:

 1. A určitě zase zavoláte:)! Budeme se těšit...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi

  1. •★COMPOSITE HACKS ★•

   Are You Seeking For A LEGIT PROFESSIONAL HACKER Who Will Get Your Job Done Efficiently With Swift Response?? CONGRATULATIONS, Your Search Ends Right Here.

   ★ WHO ARE COMPOSITE HACKS ???
   • We are a Team Of Professional HACKERS , a product of the coming together of Legit Hackers from the Dark-Web (pentaguard, CyberBerkut, White Hack and Black Hat,) we have been existing for over years, our system is a very strong and decentralized command structure that operates on ideas and directives.

   ★ JOB GUARANTEE:
   Whenever We Are been hired as a Team Hackers We typically only take jobs that We find somehow original, challenging, or especially helpful to the community. We’ve never wanted to sit around defending some video game company’s source code from network intruders – We prefer to help nonprofits, private investigators, Private Individuals, government contractors, and other traditionally underserved populations. 
   And We’d rather match skills against the best in the field of state-sponsored hackers engaged in economic espionage than put some kid in prison for pranking the phone company. When a company tries to hire Us, the first question I ask is: “Who is this going to help?”
   I know COMPOSITE HACKS is Well known for LEGIT HACKING SERVICES, but i always try to avoid people thinking We’r proud or making Many individual think its only the big companies that can hire Us, fine, here is Our mail: “”””compositehacks@gmail.com”””” You Can Reach Out To Us for Your Desired HACKING Services Ranging from:
   * Penetration Testing On your Website.
   * Phishing
   * Jail Breaking.
   * Phone Hack: Giving you access to the Target’s Call Log, messages, chats and all social media Apps .
   * Retrieval Of Lost Files
   * Location Tracking.
   * Clearing Of Criminal Records.
   * Hacking Of Server, Database And Social Media accounts e.g Facebook, twitter, Instagram Snapchat etc

   ★ SOME SPECIAL SERVICES WE OFFER:
   * RECOVERY OF LOST FUNDS ON BINARY OPTIONS.
   * Bank Accounts Loading ( Only USA Banks)
   * Credit Cards Loading (Only USA CC’s)

   ★Our Team houses a separate group of specialists who are productively focussed and established authorities in different platforms. They hail from a proven track record Called “HackerOne” and have cracked even the toughest of barriers to intrude and capture or recapture all relevant data needed by our Clients. Some Of These Specialist Includes PETER YAWORSKI, FRANS ROSEN, JACK CABLE, JOBERT ABMA, ARNE SWINNEN And More

   ★COMPOSITE HACKS is available for customer care 24/7, all day and night. We understand that your request might be urgent, so we have a separate team of allocated hackers who interact with our Clients round the clock. You are with the right people so just get started.

   ★CONTACTS:
   * For Binary Options Recovery
   E-mail: Binaryoptionrecovery@gmail.com
   * For Other Hacking Services
   E-mail: compositehacks@gmail.com
   Wickr: compositehacks


   ★CONTACT US AND GET YOUR PROBLEMS SOLVED IN THE TWINKLING OF AN EYE

   Vymazat
 2. To vypadá skvěle! Moc děkuju za tip, píšu si do našeho prázdninového itineráře :-)

  OdpovědětVymazat
 3. Až na půdu je skvělá kavárna nejen na kávu a dorty, ale třeba i na svatební hostinu, kterou jsme tam minulý rok měli. A Sladovna je pro děti ideal, ještě tam je Pilařiště, taková duhová herna pro menší děti.:)
  Majda

  OdpovědětVymazat
 4. We are direct mandate to providers and facilitators of all types of Bank Guarantee (BG), SBLC for Lease and Purchase. We engage in MTN, PPP programs, MT109, MT799, MT760, Loans, Sale and Lease of Financial Instruments. In addition we have a
  track record of 100% deliverance rate with the best workable procedures in the Financial Instruments industry. Our providers are very reliable and ready to transact.


  We have an excellent relationship with top rated banks in both Europe and Asia, Stock brokers and financial institutions all over the world. Within a short and transparent transaction period we can provide the SBLC/BG for your Heavy/Light project funding.

  We look forward to your cooperation as we establish a successful business relationship. Anticipating your inquiry

  Email: tekstructuredfinanceltd@gmail. com
  Skype: tekstructuredfinanceltd

  Regards
  David Thomas
  TEK STRUCTURED FINANCE LTD
  BROKERS ARE WELCOME

  OdpovědětVymazat
 5. Úplně jsem dostala chuť si udělat výlet s dětmi, díky za tip

  OdpovědětVymazat
 6. Hack Ethics is a Verified Experienced Binary Options Recovery Specialist and Professional Hacker that provides the experience, intelligence, expertise in Asset Recovery and successfully solve ANY DESIRED HACKING SERVICES YOU WANT with ease.

  People have lost their hard earned money through this BINARY OPTIONS TRADINGS, yet they would go to meet FAKE HACKERS who are also scammers unknowingly to help them recover their money and they would end up losing more money in the process. These Scammers also tend to put Fake Testimonies out there just to steal more from you by giving you False hope. I understand how heartbreaking it is to be a BINARY OPTIONS SCAM VICTIM after you've been promised your fortune by Binary Companies and then they ignore your Emails or Calls after stealing from you.  I'm taking every step to render solution to those innocent people affected and help them get every penny they lost.  CONTACT  EMAIL  -  HACKETHICS008@GMAIL.COM 
     REPOSTING MY ARTICLE ON EVERY PLATFORM AND FORUM TO HELP VICTIMS OUT THERE. 

  OdpovědětVymazat
 7. To my máme mnohem raději výlety třeba do lesa nebo tak. Na ty městské nás neužije :) A hlavně máme daleko raději se oblékat i v takovém tom maskáčovém ( super eshop, kde bereme věci je armik! ), ale třeba se někdy odhodláme a vyrazíme i mezi lidi :-D

  OdpovědětVymazat
 8. My jsme jezdili dlouhá léta do Písku do kempu, ještě než se nám s manželem narodily děti a bylo to tam opravdu moc nádherné :-) Letos jsme neměli možnost vyjet na dovču někam do zahraniční, tak jsme nostalgicky vyrazili právě do Písku do stále fungujícího kempu se stany a moc jsme si to my i děti užily :-)

  OdpovědětVymazat
 9. Are you in need of Urgent Loan Here no collateral required all problem regarding Loan is solve between a short period of time with a low interest rate of 2% and duration more than 20 years what are you waiting for apply now and solve your problem or start a business with Loan paying of various bills I think you have come to the right place just contact us We Are Here To Show You A Better Way To Financial Freedom !!!
  Contact Us At : abdullahibrahimlender@gmail.com
  whatspp Number +918929490461
  Mr Abdullah Ibrahim

  OdpovědětVymazat
 10. Tak to Písku se chceme také moc podívat. Někde jsme slyšeli, že tam mají naprosto parádní muzeum a také jsou tam moc hezké kavárny, takže to je pro nás asi to největší lákadlo... Jediná překážka na tom všem je snad jen to, že se musí udělat antigenní test , ale i to se dá přežít.

  OdpovědětVymazat
 11. Super typy. Do Písku bych se taky chtěla jet někdy podívat. Spíš ale až děti povyrostou. Je procházky po městech moc nebaví a upřímně mě s nimi taky ne :-D . Radši jsme s nimi někde v kempu, v lese, zoo, prostě tam, kde se mohou vyblbnout. Letos jsme měli první dovolenou pod stanem a nevím, jestli byly víc nadšené děti, nebo manžel :-D .

  OdpovědětVymazat