pondělí 2. června 2014

Správný táta / Typoška


Minulý měsíc jsem na počest Dne matek vyzpovídala čtyři české maminky, které žijí v zahraničí. Povídaly jsme si hlavně o rozdílech ve vnímání rodičovství a o praktických záležitostech týkajících se příchodu dětí v daných zemích. Jsem ráda, že měl tento cyklus ohlas, i já jsem se díky němu dozvěděla mnoho zajímavého. Protože v červnu slaví svátek otcové, rozhodla jsem se tento měsíc oslovit několik zajímavých otců. A začla jsem hned doma a vyzpovídala pro vás Typošku.

Typošku jsem znala z práce pár let před tím, než jsme se dali dohromady. Když se z nás potom stal pár, věci nabraly rychlý spád a svatba a Erwín na sebe nenechali dlouho čekat. Typoška je opravdu báječný táta. Erwínovi se věnuje od miminka a mě baví, že jsou to takový správný parťáci. Jak se ale ukázalo, není úplně mluvnej a nad některými aspekty rodičovství vůbec nepřemýšlel. Nabídnutý rozhovor je tedy spíš takový minimedailonek. Ale i to o roli otce něco vypovídá. Mám pocit, že ženy jsou – asi díky rozhovorům mezi sebou a četbou knížek a rozhovorů – s rolí mámy daleko více konfrontovány a víc o ní přemýšlí.  Co myslíte?

Užíváš si roli otce?
Užívám si jí moc. A to hned od začátku. Je to i tím, že Erwín je úžasnej. Nevím, jak to mají ostatní otcové, kteří mají třeba náročnější dítě, ale mě s ním opravdu baví trávit čas a nemám potřebu od rodičovských povinností utíkat.

Co tě na rodičovství nejvíc překvapilo?
Nečekal jsem, že to bude taková sranda. Zase je to asi dáno tím, že Erwín je pohodový dítě a pořád je v takovým tom hezkým věku. Uvidíme, co budu říkat za dva roky.

Změnil se nějak vztah s tvojí partnerkou?
Cítím se teď víc unavený a to se asi v našem vztahu projevuje. Jinak se ale nic výrazně nezměnilo.

Ovlivnil příchod dítěte nějak tvoji práci?
Jsem asi víc roztěkaný, protože přes den myslím na víc věcí najednou. Občas se mi v práci stane, že mám pocit, že by bylo smysluplnější být doma s Erwínem. Překvapilo mě, že neplatí to, co jsem si dřív myslel, že i když mě třeba nějaká práce nebude bavit, budu jí dělat rád, protože tím zajistím peníze pro rodinu. 

10 komentářů:

 1. Mně se zdá mluvný tak akorát. Vzhledem k jeho profesi možná až překvapivě moc.) A jako táta tady působí moc sympaticky. Ale jak jinak, když máte to pohodový dítě, žejo.))

  OdpovědětVymazat
 2. Jeste:-)!
  Je hodne znat z tveho blogu, ze mas ve svych aktivitach velkou podporu sveho muze. At je vas vztah porad tak pevny a naplneny.
  Mimochodem Typoskovo vyjadreni, ze mit dite je sranda vypovida o tom, jaky je asi Erwin pohodar. Tohle jsem jeste od zadneho tatinka nikdy neslysela:-)!
  Na tatinky se tesim. Super napad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky. Erwín je fakt pohodář, ale asi je to i tím, že spoustu věcí nějak moc neřeším. A Typoška je opravdu úžasnej táta i partner. Měla jsem veliké štěstí, že jsem se potkali.

   Vymazat
 3. partner by se vyjadril stejne.-)

  demanty

  OdpovědětVymazat
 4. Máš skvělého muže, velkej sympaťák :-)

  OdpovědětVymazat
 5. jeee, Radko, ty tvoje clanky, to je radost si pocist :) dekuju za dalsi! tvuj muz je sympatak nejen podle fotek a cinu, ale i podle slov .) mam pocit, ze je erwinek pohodar nejen po rodicich, ale i diky tomu, ze se vy dva proste mate radi a podporujete se, tak co by vam to kazil, proste se jen pridal a uziva si to .) strasne rada vidim/ctu/zazivam pary, ktere se proste nasly, je to krasa. vsem tatum, co si umi uzit otcovstvi blahopreju a provolavam 3x slava!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky moc. Napsala jsi to moc hezky.
   A přidávám se ke slavnostnímu provolání všem správnej tátům!!! :)

   Vymazat