úterý 7. července 2015

První prázdninový víkend & pár dalších bezva tipů na léto

Úspěšně jsem začli odškrtávat náš letní seznam. Erwín měl ještě v pondělí a v úterý školku, kterou slavnostně zakončil besídkou, a pak už nám nastaly prázdniny! V úterý večer jsem zkoukla náš seznam a rozhodla se, že se druhý den pojede na výlet spojený s piknikem. Cestovali jsme sice nakonec jenom po Praze, ale i tak jsme si den náramně užili. Odpoledne jsme se viděli s Typoškou a šli ochutnat zmrzlinu do krásné kavárny Gelateria & Caffé Amato na Letné. Pokud se budete pohybovat poblíž, určitě se tam zastavte! Mají i malý dětský koutek, ale hlavně výbornou na místě dělanou zmrzlinu! Potom následoval piknik s Katkou a jejím Eliáškem v jejich úžasném vnitrobloku s obrovským trávníkem, pískovištěm a dalšími lákadly.

Na čtvrtek jsem si domluvila "playdate" s kamarádkou Sabinou a jejími dvěma dětmi na výtoňském hřišti. Hřiště je poměrně velké a jak se uvádí na jejich ceduli, zabaví se na něm děti od 1 - 15 let (co tam ale ty puberťáci dělají, raději nechci vědět...). Je tam několik vzrostlých stromů, které vytváří příjemný stín i záchod, který není na hřištích samozřejmostí. A protože Sába snad ještě nikdy nikam nedorazila včas, mohli jsme s Erwínem vyzkoušet další parádní zmrzlinárnu - Puro Gelato, které je od hřiště opravdu kousíček. Zmrzlina je tu poctivá a schladit se můžete i díky příjemně nastavené klimatizaci. Jak vidíte, já si dala muffin, protože jsem potřebovala malou svařinku. A Erwín mi s ním vydatně pomohl.

Letní seznam kromě zmrzliny přikazuje i ovocné kokteily. Oba dny jsme si je k svačince udělali a moc si na nich pochutnali. Erwín sice jejich konzumaci pojal ve stylu Jacksona Pollocka, ale za tu radost to stálo!

Pátek jsme byli vzhledem k počasí schovaný doma. Já měla s Typoškou dopoledne nějakou pracovní schůzku, tak nám na pomoc přijela babí. Hráli jsme si, skládali puzzle a odpoledne vařili a trochu poklízeli. Večer jsme slavili šábes, který Erwín miluje. Tentokrát jsme si k němu dopřáli hummus a pečeného lososa se salátem z bulguru a pravý český chřest.

Sobotní ráno se moji chlapíčci odporoučeli do Žatce, kde Erwín strávil dva dny běháním po zahrádce, cachtáním se v bazénu i v bazénku a ochutnáváním místní úrody. Prostě letní víkend u babí a dědy, jak má být!
---
Tady jsou další tipy, na které jsem narazila po sepsání svého letního seznamu. V Nové budově Národního muzea v květnu otevřeli novou přírodoveděckou expozici s názvem Archa Noemova, od kamarádů jsem dostala skvělý tip na prvorepublikové koupaliště s restaurací Plovárna Jureček v Říčanech, zjistila jsem, že Francouzský trh - Le marché français na Kampě začíná už příští týden a po zhlédnutí fotek z výletu Madame Coquette jsem se zatoužila vydat do kokořínského lesa... Přihodíte ještě nějaký letní tip?

1 komentář: