pátek 27. ledna 2017

Výstava Ať žije Hurvínek!
Zima je v Praze docela otravná. Ale zase je to příležitost navštívit všechny výstavy, galerie a muzea, které jsme měli v plánu okouknout. Minulý víkend padla volba na interaktivní výstavu Ať žije Hurvínek!, která je k vidění v Muzeu hlavního města Prahy. Pokud máte tuhle loutkovou postavičku a jeho parťáky taky rádi, čtěte dál.

Moje mamka neměla Hurvínka nikdy moc v lásce. Na její vkus moc koulel očima a kazil dětskou mluvu. Do divadla nás na něj sice jednou vzala, ale jinak jsme o něj byli vesměs ochuzeni. I tak ale tahle postavička neodmyslitelně patří k mému dětství a i proto jsme Erwína na tuhle výstavu vzali. Musím se přiznat, že jsem od ní zas tak moc nečekala. Byla jsem ale příjemně překvapená, protože expozice je opravdu hezky a kvalitně udělaná a hlavně výstava skýtá nepřeberné množství interakce.

Však se sami mrkněte do zákulisí předchozí fotky. Na několika místech děti čeká loutkové divadýlko, u kterého si můžou čudlíkem zapnout zvuk a s loutkami si pohrát.

Najdou tu ale i další interaktivní prvky jako je nafukovací cosi, o čm jsem si nestihla přečíst, protože jsme to s Erwínem několikrát nafoukli a vyfoukli...

...Žerykova bouda...

...nebo otvírací trezor odkazující na válečná léta.

Dospělí tu taky najdou spoustu zajímavých informací - třeba jak vzniklo Spejblovo jméno, kde stálo první divadlo S+H, nebo co dělali tvůrci loutek a příběhů za války. A možná se stejně jako Typoška zasní u stěny s obaly desek, které jako malí před usnutím poslouchali.

Výstava skýtá i pěkná zákoutí, jako je tohle křeslo s albem fotek prvních postaviček. (Přísahám, že Erwín v tom křesle ještě před vteřinou seděl.) Je tu i koutek s televizí, vitrínka s loutkami a papírové oblečky, které si děti můžou vyzkoušet.

A pokud se na výstavu vydáte, nezapomeňte se s oblíbenými postavičkami vyfotit! Svoje fotky navíc můžete zaslat do soutěže a zkusit tak vyhrát nejen dřevěné figurky Hurvínka a Spejbla, ale také kreslený dobrodružný seriál s Hurvínkem v hlavní roli s překvapením uvnitř. Fotku/fotky můžete posílat do konce výstavy buď v rámci muzejního facebooku, nebo na email muzeum@muzeumprahy.cz
---
Výstava je k vidění v Muzeu hlavního města Prahy do 19. února. Rodinné vstupné do celého muzea vás vyjde na 200 Kč. U pokladen si řekněte o papírek s časem 3D projekce Langweilova modelu Prahy. Trvá jen šest minut, ale stojí opravdu za to! Navíc se v muzeu nachází  i další herničky a koutky, do kterých můžete s dětmi nakouknout. Více se o výstavě dozvíte tady.

4 komentáře:

 1. Langweilův model jsme obdivovaly s kamarádkou před pár lety taky... :) Je to paráda... :) Hurvínkova výstava vypadá fakt dobře, až mě mrzí, že to máme do Prahy tak daleko... :)
  Mějte se krásně, Peťka :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tohle nás nesmí minout, s Hurvínek náš den začíná a končí. Pravda synek začíná být trochu drzy, protože Hurvínek a mě to úplně nevadí, ale ti kdo nejsou v obraze jsou z něj trochu na vetvi

  OdpovědětVymazat
 3. I have been casting spells for many years and I have helped many people, I might be able to help you too. I am honest, and I genuinely care for all the clients who choose me to cast a spell for them.


  If you have any questions about Love, Money, curse, protection, bad luck, divorce, court cases, or about me please call or email me. I really want you to feel comfortable before moving forward with any spells, or other services. I will take the time to explain things to you and provide you with honest advice, to what is best for your situation. I will not pressure you into having a spell cast, I will leave that decision up to you, and when or if you decide to move forward, I might be able to help you.
  I will respect your Privacy. I will not seek to obtain any of your personal information beyond what you might voluntarily offer and all information you might give me including emails, phone numbers and photos will remain private and confidential.
  I perform my Rituals only at night between the hours of 0.00 - 0.59 (South African time) lasting 1 hour but of course, this depends on the nature of the ritual, some rituals might take hours and can also become necessary to be performed at specials places like; flowing streams, cemeteries and other places dictated by the gods.
  I do not want anyone to be under any illusions about my spells and its numerous rituals. Real and effective Voodoo is no child's play, it is expensive because, after the rituals, I will have to destroy all the materials involved by fire and the ashes scattered over a flowing stream or river.
  You will get what you seek.But please understand this might take a lot of time and that individual results may vary. contact +27663492930, greatogudugu@gmail.com

  Herbal cure for Following DISEASES,this is not scam is 100% Real.

  -HPV
  -DIABETES
  -PENIS ENLARGEMENT AND WEAK ERECTION
  -VIRGINA PROBLEM
  -WHOOPING COUGH
  - HEPATITIS B
  -FORDYCE SPOT
  -COLD SORE
  -ALS
  -LOWER RESPIRATORY INFECTION
  -LOW SPERM COUNT
  -MRSA(METHICILLIN-RESISTANT STAPHYLOCOCCUS AUREUS
  -ZIKA VIRUS
  -HIV
  -STROKE
  -IMPOTENCE
  -PILE
  -HYPERTENSION
  -LOW SPERM COUNT
  -MENOPAUSE DISEASE
  -ASTHMA
  -CANCER
  -BARENESS/INFERTILITY
  -PCOS
  -SHINGLES
  -VIRAL HEPATITIS/HEPATITIS B
  -FIBROID
  -ASTHMA
  -SICKLE CELL
  -TINNITUS
  -BARENESS/INFERTILITY
  -DIARRHEA and so on...

  OdpovědětVymazat
 4. URGENTNÍ PŮJČKA JE K DISPOZICI HNED

  DNES JSEM MINULÝ TÝDEN ZÍSKAL POŽADOVANOU ČÁSTKU PŮJČKY 760 000 $ OD SPOLEHLIVÉ, DŮVĚRYHODNÉ A REGISTROVANÉ SPOLEČNOSTI SOUKROMÉ PŮJČKY, PODNIKÁNÍ/DOMA/SPOLEČNOST/PROJEKT/OSOBNÍ PŮJČKA? DNES JSOU ZDE PRO VÁS NYNÍ CENOVO DOSTUPNÉ KONTAKT Volejte/Text +1(315)256-0479 E-mail profdorothyinvestments@gmail.com

  Dobrý den, jsem zde, abych svědčil o tom, jak jsem získal svůj realitní podnikatelský úvěr od PROF. MRS.DOROTHY JEAN INVESTMENTS (profdorothyinvestments@gmail.com) Nevím, jestli potřebujete naléhavou půjčku na zaplacení účtů, zahájení podnikání nebo stavbu domu, nabízejí všechny druhy půjček v rozmezí od 5 000,00 USD do 2 000 000,00 USD s nízkou úrokovou sazbou 2 % a délkou půjčky 1 až 33 let na splacení půjčky zabezpečené a nezajištěné. Ztrácíte v noci spánek a děláte si starosti, jak získat legitimního věřitele půjčky?
  MRS.DOROTHY JEAN má všechny informace o tom, jak získat peníze rychle a bezbolestně bez nákladů/stresu prostřednictvím Kontaktů Volejte/Text +1(315)256-0479
  E-mail na adresu profdorothyinvestments@gmail.com

  OdpovědětVymazat