úterý 3. ledna 2017

Jak na Nový rok... / Slavnostní brunch

Stejně jako loni jsme první den v novém roce oslavili brunchem. A stejně jako loni jsme měli pozvané hosty, které jsme museli kvůli nemoci dětí odvolat. Oba naši potomci jsou nad poměry zdrávi (teda nechci to zakřiknout, protože ve školce se teď objevila viróza se zlověstným názvem syndrom ruka-noha-ústa, kterou domů ani za nic nechci), ale na Nový rok vždycky onemocní. Tentokrát to "naštěstí" postihlo jenom Adélku, která ale díky hnisavé rýmě vypadala dost zbědovaně. Proto jsem ráda, že se mi povedla fotka, na které jsem se mi ji podařilo zachytit při jednom z prvních přiťuknutí, aniž by bylo patrné, že vypadá, jak při těžké kocovině. Přiťukáváním na zdraví jsme stávili celé dopoledne a podle rčení v názvu článku to vypadá, že jím strávíme i zbytek roku...

Miluju brunche v americkým stylu - vajíčka na jakýkoliv způsob, brambory ve stylu potato hash/hash browns, zelenina (pro nás tentokrát salát s pečenou zeleninou, grilovaným haloumi a samozřejmě s čočkou) s kafem a pomerančovým džusem (ideálně říznutým šampaňským - zní to divně, ale je to ideální pozdně snídaňový drink, potažmo vyprošťovák). K vaření jsem si pouštěla gospel, takže bych k tomu správně měla ještě přihodit vafle a smažený kuřecí stehýnko, jak jsem si to kdysi dávávala v Harlemu. Vždycky mě na Nový rok chytá nostalgie po New Yorku, kde jsem (chce se mi napsat za mlada) strávila několik dost veselých Silvestrů. Třeba se mi to ještě někdy poštěstí...

Do pozdního odpoledne zůstala část naší posádky v pyžamu. Po jídle jsme rozložili gauč, zachumlali se do peřin a pustili si novoročního medvídka Pú - nejspíš naše nová tradice. Mimko to sice ještě nedalo a zaměstnalo Typošku v kuchyni, ale doufám, že příští rok už bude vegetit s náma. Pak jsem šla s Erwínem vyzkoušet jeho novou koloběžku, mrznul mi ale zadek, takže jsme zase rychle šupajdili do tepla. Nový rok jsme strávili naprosto pohodově a vůbec by mi nevadilo, kdyby takhle vypadal celý následující rok. I vám přeju krásný a pohodový rok plný lásky!
---
Jak jste příchod nového roku oslavili vy? Hlavně doufám, že ve zdraví. Vypadá to, že všude kolem teď něco řádí, tak se vám to snad vyhnulo.

5 komentářů:

 1. Je, to je super zpusob ;) tak at mate pohodu i nadale!

  OdpovědětVymazat
 2. U nas bohuzel konec roku v podobnem duchu - pred Silvestrem nase pulrocni slecna dostala horecky a infekci hornich dychacich cest, takze setkani s rodinou probehlo formou 'my dve zavrene v jedne mistnosti, vedle decka sester a hraly se deskovky'. Kolem me, zda se, odpadli vsichni. Doufejme, ze v tomto pripade porekadlo 'jak na Novy rok, tak po cely rok' platit nebude. To preji i Vasi rodine - zdravi, zdravi a zdravi! S tim zbytkem uz si jiste hrave poradite sami! :-)

  OdpovědětVymazat
 3. TRUSTED LENDER (LEXIELOANCOMPANY@YAHOO.COM)
  Jmenuji se Michael Lee občan Illinois, USA. Byl jsem scammed o 7 různých internetových mezinárodní věřitele, všichni slibují, aby mi dal půjčku poté, co dělat, abych platit řadu poplatků, které přinášejí nic a činil k žádnému pozitivnímu výsledku. Ztratil jsem těžce vydělávat peníze a to bylo celkem 23930USD. Jednoho dne, když jsem byl procházení internetu se slzami na oka jsem narazil na svědectví člověka, který byl také scammed a nakonec dostal vázána na důvěryhodně úvěr společnost s názvem Martinez Lexie úvěr společnosti, kde se konečně dostal půjčku, a tak jsem se rozhodl Obraťte se na stejný úvěr společnost a pak řekl jim svůj příběh o tom, jak jsem byl scammed o 7 různých poskytovatelů úvěrů, kteří dělali nic jiného, ​​než na kurz mi víc bolesti. Vysvětluji firmy poštou a vše, co mi řekl, bylo do pláče nic víc, protože jsem se dostat můj půjčku v jejich společnosti a také jsem udělal správnou volbu kontaktování. naplněn jsem formulář žádosti o úvěr a pokračoval se vším, co bylo požadováno na mně a mému největšímu překvapení byl můj úvěr poskytnutý na mě bez dalšího odkladu a tady jsem dnes šťastná, protože Martinez Lexie Loan Company mi dal důvod žít, tak i učinil slib mé vlastní, že budu i nadále svědčit na internetu o tom, jak já mám půjčku. Jste povinni spojit se GODSENT věřitel pomocí emailu: Lexieloancompany@yahoo.com nebo textovou +18168926958


  OdpovědětVymazat
 4. Dear Sir/Madam,

  We are back with the best international financial service rendered to the general public with maximum satisfaction, maximum risk free. Do not miss this opportunity. Join the most trusted financial institution and secure a legitimate financial empowerment to add meaning to your life/business.( BEWARE OF DUPLICATE OF THIS ADVERT WERE NAME AND EMAIL ADDRESS WILL BE CHANGED ) Too many fake loan firms online. We remain the only loan firm that has made Our mission solving your financial problems and help your business succeed our priority.

  We the Wema Loans, Provides both long and short term loan financing. We offer secure and confidential loans at a very low interest rate of 3% per year. We offer: Personal loans, Debt Consolidation Loan, Venture Capital, Business Loan, Corporate Loans, Educational Loan, Home Loan and Loans for any reason! We are the trusted alternative to bank financing, and our application process is simple and straightforward. Our loan ranges from $5,000.00 (Five Thousand dollars ) to $25,000,000.00 (Twenty Five Million dollars). Additional Info: We're fast becoming the private, discreet, and service oriented lending choice for general loans. We're the company to turn to when traditional lending sources fails. If you are interested do not hesitate to contact us with the information’s below by Email: mrswemaloans@rocketmail.com. And please i want to beg all those that are out there that are just trying to apply for loan OR loans and take it for a joke not to do that here as this is a loan firm that was founded in TRUTH and in full SINCERITY to support everybody in the world with financial help. TAKE NOTE: ANY RULES AND REGULATIONS THAT HAS BEEN LAID DOWN HERE CANNOT BE BEND TO SATISFY ANY CUSTOMER WANTS, AS EVERY CUSTOMER IS EXPECTED TO MEET WITH THE RULES / TERMS IN TRYING TO ACQUIRE A LOAN HERE. IF ANYONE COULD NOT MEET WITH IT HERE, HIS OR HER LOAN APPLICATION WILL BE CANCELLED. 1. Your Full names: 2. Contact address: 3. Occupation: 4. Your Contact Telephone Numbers: 5. Monthly Income: 6. Contact Email Address: 7. Loan Amount:
  Name Of Loan Firm: Wema Sundas Loan Investment,
  Name of the CEO: Mrs Wema Sundas,
  Name Of Personal Assistant: Mr Primo Samakard
  Email: mrswemaloans@rocketmail.com . In receipt of your contact and seriousness to getting a loan here, You will surely get a call from my personal assistant or me the Chief Executive Officer of this loan firm.

  OdpovědětVymazat
 5. FINANCIAL BREAKTHROUGH

  Life indeed is GRACE, I'am Daan Sophia currently in California USA. I would like to share my experience with you guys on how I got a loan of $185,000.00 USD to clear my bank draft and start up a new business. It all started when i lost my home and belongings due to the bank draft I took to offset some bills and some personal needs. I became so desperate and began to seek for funds at all means. Luckily for me I heard a colleague of mine talking about this company, I got interested although i was scared of being scammed, I was compelled by my situation and had no choice than to seek advise from my friend regarding this very company and was given their contact number, getting intouch with them really made me skeptical due to my past experience with online lenders, little did i know this very Company "PROGRESSIVE LOAN INC. was a godsent to me and my family and the entire Internet World, this company has been of great help to me and some of my colleague and today am a proud owner of well organized business and responsibilities are well handled all thanks to Josef Lewis of (progresiveloan@yahoo.com).. So if really you are genuinely in need of a loan either to expand or start up your own business or in any form of financial difficulty, i advise you give Mr Josef Lewis of Progressive loan the opportunity of financial upliftment in your life Email: progresiveloan@yahoo.com OR Call/Text +1(603) 786-7565 and not fall victim of online scam in the name of getting a loan. thanks


  OdpovědětVymazat