čtvrtek 22. října 2015

Podzimní styl pro celou rodinu

Nevím, jak je to u vás, ale my se občas na sebe před odchodem z domova podíváme a zjistíme, že jsme oblečení v dost podobném duchu - třeba kombinace tmavomodré džíny, pruhované tričko a tenisky je dost populární. Jeden z nás se pak jde většinou převléct, abychom nevypadali, že jsme se společně prokopali ven z Alcatrazu. Pokud nejsme oblečení úplně identicky, vlastně se mi líbí, že jsme jako rodinka barevně sladění. Za pár měsíců se k nám přidá ještě malá holčička, která vzhledem k tomu, že spoustu věcí podědí po Erwínovi, do našeho rodinného vizuálu krásně zapadne. A já si už začínám malovat, jak bude vypadat náš příští podzim...Barevně u nás vede tmavě modrá a černá, kterou občas rozhodíme nějakou jinou barvou. Ani jeden z nás si nepotrpí na vzory a tak v našem šatníku narazíte hlavně na jednobarevné věci a proužky. Erwín zatím na auťácích nebo postavičkách, které zná ze seriálů a knížek, na svém oblečení netrvá, a tohle období se budu snažit uhájit, co nejdéle to půjde. Tmavomodrý svetr s proužky míváme tedy v šatníku všichni. Nedávno mě nadchl ten, co prodávají v nově otevřeném butiku s francouzskou módou Petit Bateau. Pro děti je tahle investice ještě docela drahý špás. I když vzhledem k tomu, že svetr je z kvalitního materiálu, a tudíž vydrží i pro druhé dítko, není to zas tak moc. (Vždycky jsem byla dobrá v přesvědčování sebe sama, proč si mám nějakou pěknou věc koupit...). Kromě dětských velikostí se dají sehnat i v dámské a pánské variantě. (Pokud si ale vaši muži moc nepotrpí na knoflíčky na rameni, nebo nechcete být úplně jak přes kopírák, pruhovaný svetr v několika variantách najdete třeba i tady. V mojí oblíbené NILE mají zase pro chlápky krásnou - a bio - bílou mikinu s modrými pruhy.) K tomu jsem si vysnila tuhle fešnou žlutou pláštěnku z již zmiňovaného Petit Bateau.
Součástí správné podzimní výbavy jsou pořádné holinky. Doteď jsem je k životu moc nepotřebovala, ale letos si začínám uvědomovat, že s malým klukem, co se rád brouzdá spadaným listím a skáče do louží, bych si měla taky jedny pořídit. Samozřejmě se nabízí ty ikonické od Hunt, ale mě se líbí i ty z obrázku, které vyrábí česká Novesta. Erwín má tyhle od dalšího české firmy Pidilidi a jsme s nimi taky moc spokojení.

No, a protože podzim nejsou jenom plískanice, ale i návštěvy výstav a divadel, chce to mít ve skříni i nějakou tu podzimní parádu. Erwínovi se třeba moc líbí Typoškův kabát z úvodní fotky a několikrát se vyjádřil, že by podobný taky chtěl. Teď mají jeden přesně takový v Gapu. Loni jsem mu pořídila krásný dvouřadý z Nextu za 150 korun v bazárku v Žatci. Sice ho nakonec moc neunosil, ale za ty peníze se vyplatil. A navíc, Adélka ho se správnými holčičími doplňky brzy taky využije...

Úplně ji vidím, jak vyrážíme za kulturou v jedněch z těchto tří šatiček z Espritu, který jak jsem nedávno zjistila, nabízí i dětské (a těhotenské!) zboží. Prostě se kochám představou, že budeme příští rok čtyři a jak nám to bude spolu slušet!
---
A jak si svůj ideální rodinný podzimní šatník představujete vy? 

5 komentářů:

  1. Tak to je nádhera. Díky moc za článek a hlavně módní inspiraci. Já na podzim také sháněla nějaké pěkné oblečení pro svoji malou a při hledání jsem narazila na tento eshop Musím říct, že mě překvapilo jak moc hezký dětský textil tam mají. Nakoupila jsem si tam dokonce i něco pro sebe. :-)

    OdpovědětSmazat
  2. Já manželovi žádné oblečení nekupuji. Chodí pořád jen v pracovním, které si kupuje sám z https://www.ardon.cz/c/309/pracovni-odevy . Mně to ale nevadí, protože mám alespoň o starost míň. Stačí, že se starám o oblečení dětí, které z toho vždy rychle vyrostou.

    OdpovědětSmazat
  3. Podzim je roční období, které mám asi ze všech úplně nejradši. Člověk už se pomalu připravuje jako zvířátka na zimní spánek formou teplého oblečení a právě v tom já vždy mezi kamarádkami vynikám. Pořizuji si totiž oblečení na online tržišti s oblečením na onlinesekac.cz Kamarádky vždy zírají a ptají se, kde jsem ten nový kus koupila.

    OdpovědětSmazat